icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین در سال 2030 چقدر خودروی الکتریکی بفروش خواهد رسید

در سال 2030 چقدر خودروی الکتریکی بفروش خواهد رسید

comments 0 1399/5/11

این روزها خودروسازان الکتریکی ساز سعی می کنند که مردم جهان را قانع کنند  محصولات پاک و تقریبا بدون آلاینده آنها را بخرند. اما همچنان  اغلب خریداران خودروهای درون سوز را گزینه اول خود می دانند. حال سئوال این است است تا سال 2030 خودروهای الکتریکی به چه میزان دارای طرفدار است.

با توجه به نتایج مطالعه منتشر شده توسط Deloitte تا پایان دهه جاری میلادی، یک‌سوم تمامی خودروهای فروخته شده در سراسر جهان از نوع تمام الکتریکی خواهند بود.

این مطالعه تخمین می‌زند تا سال ۲۰۳۰ حدود ۳۱.۱ میلیون دستگاه خودروی الکتریکی در سال به فروش خواهد رسید که ۱۰ میلیون دستگاه بیشتر از پیش‌بینی‌های صورت گرفته در ژانویه سال ۲۰۱۹ می‌باشد. موضوع جالب اینکه شرکت یاد شده می‌گوید بیشترین میزان اقبال به خودروهای بنزینی و دیزلی احتمالاً قبلاً رخ داده است.

 

اگرچه انتظار نمی‌رود تا سال ۲۰۲۴ وضعیت بازار خودروی جهان به شرایط پیش از شیوع کرونا بازگردد اما گفته شده خودروهای الکتریکی امسال به آمار فروش ۲.۵ میلیون دستگاهی خواهند رسید. هم‌اکنون اگر رشد سالانه ۲۹ درصدی کنونی را در نظر بگیرید این آمار می‌تواند در سال ۲۰۲۵ به ۱۱.۲ میلیون دستگاه و تا سال ۲۰۳۰ به ۳۱.۱ میلیون دستگاه برسد. اگر این‌گونه باشد خودروهای کاملاً الکتریکی حدود ۸۱ درصد از کل فروش خودروهای الکتریکی شده را به خود اختصاص خواهند داد.

مدیر خودروهای الکتریکی در شرکت Deloitte می‌گوید:

قیمت بیشتر بسیاری از خودروهای الکتریکی باعث شده برخی خریداران این خودروها را انتخاب نکنند اما از آنجایی که هزینه‌های این خودروها کمتر از نمونه‌های بنزینی و دیزلی است بنابراین خریداران جدیدی به دنبال انتخاب آن‌ها هستند.

او ادامه می‌دهد:

طیف وسیع‌تری از خودروهای الکتریکی جدید به علاوه بازار گسترده خودروهای دست‌دوم باعث می‌شوند خودروهای الکتریکی گزینه‌ای قابل‌اعتنا برای بسیاری از خریداران باشند.

عوامل دیگری هم باعث شده خریداران به خودروهای الکتریکی روی خوش نشان دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به مشوق‌های دولتی، استانداردهای آلایندگی سخت گیرانه تر و محصولات متنوع در بازار از جمله سوپرمینی ها، سدان ها و شاسی بلندهای الکتریکی اشاره کرد.

تنها چیزی که هنوز برخی افراد را مردد کرده شعاع حرکتی نسبتاً کم در مقایسه با خودروهای درون‌سوز و کمبود زیرساخت‌های شارژ مجدد است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/5/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط