icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین دفاع تمام قد مدیر طراحی بی ام و از جلو پنجره بزرگ سری 7

دفاع تمام قد مدیر طراحی بی ام و از جلو پنجره بزرگ سری 7

comments 0 1398/4/10

یکی از مشخصه های اصلی محصولات بی ام و جلو پنجره کلیوی شکلی است که در پیشانی خودرو خود نمایی می کند. اما در آخرین زبان طراحی ژرمن ها این جلو پنجره روزبروز بزرگتر شده بطوریکه این بزرگی در نسخه های 2020 محصولات متعدد موجب انتقاد شدید کارشناسان واقع شده است.این اتفاق را در جدیدترین مدل بی ام و سری 7 به طرز ناگواری شاهد هستیم بطوریکه این جلو پنجره بخش اعظمی از نمای جلو را به خود اختصاص داده است.

نجره‌ی بزرگ ب‌ام‌و سری 7 مدل 2020 جنجالی‌ترین بخش این سدان لوکس بوده و آدریان فن هوی دونک مدیر طراحی این برند باواریایی نیز به خوبی از این موضوع آگاه است. او انتقادات برخی افراد به جلوپنجره‌ی این خودرو را شنیده اما به اهداف مدنظر ب‌ام‌و برای طراحی ظاهری این خودرو وفادار باقی مانده است.

وی در مصاحبه هایی گفته است:"

هدف ما از این نوع سبک طراحی ایجاد یک تفاوت اساسی مابین بی ام و سری 7 و سری 5 است"

وی در ادامه اشاره می کند قبل از فیس لیفت بی ام و سری 7 بسیاری نیز انتقاد داشتند سری 7 و سری 5 ما بسیار شبیه به یکدیگر هستند.

وی در ادامه می گوید:"من متوجه هستم که مردم با مشاهده سری 7 فیس لیفت شوکه می شوند .همچنین متوجه انتقادات و شکایات نیز هستم ،اما به هر حال این مسیر غیر قابل اجتناب بود.هدف ما تولید خودرویی بود که همه دوست داشته باشند اما عملا این کار غیر ممکن است"

 

فن هوی دونک  متعقد است که زیبایی پسندی یک امر بین الملی است. برای مثال اروپایی ها ظاهر عادی تر را در خودروها می پسندند از این رو انتقاد زیادی را به سری 7 داشته اند. اما در مقابل چینی ها این سبک طراحی را دوست دارند.

اگر شما خواهان یک نیروگاه 12 سیلندر زیر کاپوت سری 7 فیس لیفت باشید احتمالاً با آخرین شانس خود روبرو می‌شوید. ب‌ام‌و چندین بار تأکید کرده پیشرانه‌ی 12 سیلندر 6.6 لیتری توئین توربوی این خودرو که قدرت 592 اسب بخاری دارد پس از نسل فعلی دیگر تولید نخواهد شد چراکه قوانین آلایندگی سخت گیرانه و هزینه‌های تولید بالا باعث می‌شوند تولید چنین پیشرانه‌ای توجیه نداشته باشد. شاید همین سرنوشت در انتظار پیشرانه‌ی 8 سیلندر هم باشد. گفته شده نسل بعدی این سدان پرچم‌دار از پیشرانه‌ی 6 سیلندر خطی و دستیار الکتریکی برای ارائه‌ی قدرت بالا و مصرف سوخت کم استفاده خواهد کرد.

برچسب ها:

بی ام وBMW
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/4/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط