icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رسوایی پیشرانه های دیزلی گریبان گیر مرسدس شد

رسوایی پیشرانه های دیزلی گریبان گیر مرسدس شد

comments 0 1397/3/23

رسوایی پیشرانه های دیزلی همچنان از خودروسازان آلمانی قربانی می گیرد. فولکس واگن اولین خودروساز این کشور بود که رسوایی موسم به دیزل گیت را رغم زد و همچنان بعد از گذشت چند سال نتوانسته بطور کامل مشکلات پیش آمده در این خصوص پشت سر بگذارد. اما اینبار مرسدس بنز که خوشنامی آن زبان زد عام و خاص بوده دچار این رسوایی شده. قضیه از این قرار است که سازمان نظارت بر قوانین خودرویی آلمان برای مرسدس بنز ویتو مجهز به پیشرانه 1.6 لیتری بطور ناگهانی فرخوان زد .پس از مدتی گزارش ها نشان این سازمان در این محصولات 5 سیستم غیر قانونی مربوط به دستکاری میزان آلایندگی را کشف کرده است.

رسوایی دیزلی مرسدس بنز

غیر از مدل فوق پیش بینی می گردد که تعداد 1 میلیون خودرو شامل این فرخوان گردد که به پیشرانه 1.6 دیزلی یورو 6 به همراه این 5 سیستم غیر قانونی مجهز شده اند .سازمان نظارت بر قوانین خودرویی آلمان متعقد است این سیستم ها بطوری عمل می کنند توسط نرم افزار های موجود در انها می تواند نتایج حاصل از میزان آلایندگی توانایی کاهش گازهای آلوده‌کننده را طبق استاندارد تعریف‌شده قوانین زیست‌محیطی تطبیق دهد.البته این خودرو ساز آلمانی در حرکتی رو به جلو متعقد است که نباید این نرم افزار بعنوان یک عمل غیر قانونی شناخته شود. سخنگوی مرسدس بنز تاکنون تمایلی به احضار نظر در خصوص این مورد را از خود نشان نداده است اما طبق همین گزارش دیتر زتچه مدیر عامل دایلمر چندین بار با وزیر راه و ترابری آلمان ملاقات داشته است.

مرسدس بنز برای رهایی از این مشکل به مدل های ویتو مجهز به این پشرانه دستور فرخوان صادر کرده که نرم افزار های موجود را با توجه قوانین بروز رسانی نماید. البته ویتو تنهای مدلی نیست که با این مشکل رودرو است چرا که فراخوان 600 هزار دستگاه نسخه های دیزلی مدل C کلاس  و G کلاس دیزلی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

دایملر همچنین با جریمه سنگینی از سوی وزارت راه و ترابری آلمان روبرو است. این خودروساز به‌دلیل استفاده از این دستگاه‌های غیرقانونی باید به ازای هر خودرو 5 هزار و 835 دلار جریمه پرداخت کند. این میزان جریمه برای بیش از 750 خودروی مدل ویتو دست‌کم چیزی حدود 4.4 میلیارد دلار خواهد بود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/3/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط