icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رندر جذاب کیا اپتیمای جدید را ببینید

رندر جذاب کیا اپتیمای جدید را ببینید

comments 0 1398/3/20

کیا به شدت در حال گسترش  بروزرسانی محصولات بلند قامت خود است . این شرکت به تازگی از شاسی بلند تلوراید رونمایی و این خودروی جذاب را روانه بازار کرده است.همچنین همه ما می دانیم که کیا قصد دارد یک شاسی بلند کوچک شهری با نام سلتوس را در هفته های جاری معرفی نماید چرا که تصاویر غیر رسمی منتشر شده نشان می دهد سلتوس آماده معرفی به بازار است.در طرف دیگر این برند کره ای در حال توسعه نسل جدید کیا موهاوی بر اساس خودروی مفهومی Masterpiece است. سورنتو بعنوان دیگر شاسی بلند این کمپانی نیز در حال بروزرسانی است چرا که تصاویر نسل جدید این شاسی بلند همراه با پوشش استتار بسیار سنگین همین چند روز پیش منتشر شد.اما تمام این ها باعث نشده که کیا از اپتیما بعنوان پرفروش سدان این برند صرفه نظر نماید .

اپتیما هم اکنون در نسل چهارم خود به سر می برد و انتظار نمی رفت که کیا قصد داشته باشد به این زودی نسل جدیدی از این خودرو را روانه بازار نماید. در هفته گذشته تصاویر جاسوسی نسل جدید کیا اپتیما منتشر شد اما بدلیل وجود پوشش های استتار سنگین جزئیات زیادی از این خودرو نصیب ما نشده است. اما اشخاص متبحری در صنعت خودرو هستند که با توجه به همین تصاویر جاسوسی موفق شده اند در قالب یک رندر مجازی تصویری از نسل پنجم اپتیما را به واقعیت تبدیل نمایند.

رندر فوق نشان می دهد که نمای جلو اپتیما به کیا سید که این روزها معرفی شده است بسیار نزدیک است. در بخش عقبی خودرو هم چراغ های اصلی توسط یک نوار نورانی LED به هم پیوسته اند که این روش بسیار مورد محبوبت خودروسازان قرار گرفته است. در نمای جانبی مهمترین تغییر به جابجایی آینه از روی ستون A به روی پنل درب باز می گردد که علاوه بر بهتر شدن دید راننده باعث کاهش سر صدای ناشی از برخورد باد خواهد شد.

هیوندای بعنوان برادر تنی کیا چندی پیش از سوناتا نسل جدید با ظاهری انقلابی و جدید رونمایی کرد.از همین رو  ما منتظر هستیم تا ببینیم که نسل جدید اپتیما هم با یک انقلاب در طراحی روبرو است و یا فقط یک بروزرسانی ساده خواهد بود. البته یاد آور شویم مدیر طراحی کیا در مصاحبه ای تاکید کرده بود که نسل جدید اپتیما اولین گام در ایجاد یک تغییر بزرگ در طراحی محصولات کیا است.وی در ادامه تاکید داشته است که در کیا اپتیما جدید شاهد جزئیات سوپرایز کننده ای خواهید بود.

در تصاویر جاسوسی موجود هیچ نمایی از کابین خودرو وجود ندارد اما بسیاری از کارشناسان متعقد هستند نمای داخلی اپتیمای نسل پنجم با الهام از کیا تلوراید شکل خواهد گرفت.در خصوص مشخصات فنی این سدان کره ای هم اطلاعاتی در دست نیست اما می توان حدس زد که اپتیمای جدید با دو پیشرانه 1.6 لیتری توربو و 2.5 لیتری تنفس طبیعی عرضه گردد.در خصوص انتقال قدرت هم شایعاتی وجود دارد که نسخه 2.5 لیتری بصورت آپشنال سامانه چهار چرخ متحرک قابل سفارش است. همچنین استفاده از جعبه دنده دو کلاچه 8 سرعته نیز محتمل به نظر می رسد.

در نهایت باید گفت شواهد امر نشان می دهد برای مشاهده نسل پنجم اپتیما نباید زیاد انتظار بکشیم چرا که ظاهر قرار است این خودرو در 5 سپتامبر سال جاری بصورت رسمی رونمایی شود

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/3/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط