icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رندر نیسان قشقایی نسل جدید را ببینید

رندر نیسان قشقایی نسل جدید را ببینید

comments 0 1399/1/10

چند سالی بود که نیسان قشقایی بعنوان پرفروش ترین کراس اوور سال شناخته شده بود اما بنا بر داده های جاتو دینامیک ،سال گذشته این خودرو جایگاه خود را از دست داده و با افت 6 درصدی مواجه شده است ولی همچنان با فروش 218560 همچنان از محبوبیت خاصی برخوردار است.

در واقع قشقایی سال پیش چهارمین کراس اوور محبوب قاره همیشه‌سبز بوده و بالاتر از آن داچیا داستر (فروش 221428 دستگاهی، رشد 24 درصدی)، رنو کپچر (فروش 224127 دستگاهی، رشد 5 درصدی) و فولکس‌واگن تیگوان (فروش 224890 دستگاهی، رشد 1 درصدی) قرار داشته‌اند.

نسل فعلی این خودرو از سال 2013 تاکنون تولید شده و نیسان قبلاً اعلام کرده نسل جدید قشقایی را تا اواسط سال 2021 معرفی خواهد کرد. اخیراً رندر جذابی از سومین نسل قشقایی منتشر شده است. این خودرو در آمریکا با نام روگ اسپورت شناخته می‌شود.

نیسان جزئیات زیادی از نسل جدید قشقایی را منتشر نکرده اما گفته که در طراحی آن از کانسپت IMx رونمایی شده در اکتبر 2017 الهام خواهد گرفت.ژاپنی‌ها از آن زمان تاکنون کانسپت IMQ کانسپت را معرفی کرده‌اند. این کانسپت پیش‌نمایشی از زبان طراحی کراس اوورهای جدید نیسان خواهد بود. خودروی الکتریکی یاد شده حدود یک سال پیش در نمایشگاه ژنو و با استایل شیب‌دار، درب‌های عقب متمایز و کابینی مینیمالیستی معرفی شده اما واضح است که قشقایی جدید ویژگی‌های طراحی تعدیل شده‌ای خواهد داشت.

طراحی کابین قشقایی فعلاً به‌صورت یک راز باقی مانده اما تصاویر جاسوسی منتشر شده از برادر بزرگ‌تر یعنی ایکس تریل نشان می‌دهد شاید این خودرو دارای طراحی داشبورد ارتقا یافته و صفحه لمسی بزرگ‌تر باشد. همچنین استفاده از زیرساخت به‌روزتر می‌تواند باعث بهبود فضای سرنشینان شود اما انتظار می‌رود ابعاد کلی خودرو مشابه نسل فعلی باقی بماند.

خبری از تولید قشقایی دیزلی نخواهد بود زیرا نیسان این کراس اوور کامپکت را فقط به‌صورت بنزینی و پلاگین هیبریدی تولید خواهد کرد. هنوز نسخه تمام الکتریکی قشقایی تائید نشده و انتظار می‌رود نیسان نسخه تولیدی کانسپت آریا را به‌صورت تمام الکتریکی تولید کند.

شایعاتی درباره معرفی نیسان قشقایی جدید در ماه سپتامبر و نمایشگاه پاریس به گوش رسیده اما هنوز چیزی به‌صورت رسمی تائید نشده است.

برچسب ها:

نیسانقشقایی
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/1/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط