icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رنو کلیو جدید در نمایشگاه پاریس

رنو کلیو جدید در نمایشگاه پاریس

comments 0 1396/10/18

بخش خودروهای سوپرمینی در اروپا مملو از مدل های مختلف بوده که از جمله باید به فیستا فورد، فولکس واگن پولو، سیتروئن C3 و اوپل کورسا اشاره داشت. در این میان رنو کلیو نیز رقیبی برای مدل های مورد اشاره خواهد بود و مدت زمان طولانی بوده که شاهد نسل فعلی آن هستیم. در این زمان فرصت معرفی نسل جدید آن بوده که با طراحی کاملا متفاوت از راه می رسد.

به گزارش AutoExpress، رنو در نظر داشته تا در جریان نمایشگاه پاریس 2018 از نسل جدید کلیو با وزنی کمتر رونمایی کند. نمایشگاه پاریس در ماه سپتامبر برگزار می شود و تا رونمایی این خودرو چند ماهی باقی مانده است. انتظار می رود کلیو جدید طراحی با سواری راحت و به روز باشد تا بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گیرد.

انتظار می رود روی پلتفرم بروزرسانی شده CMF-B قرار گرفته که هزینه توسعه را کاهش می دهد. پیشرانه آن از نوع 1.3 لیتری توربو با خروجی مختلف بوده و می تواند عملکرد بالایی از خود نشان دهد. گذشته از آن پیشرانه دیزلی 1.5 لیتری نیز برای کلیو جدید در نظر گرفته می شود.

احتمالا مدل هیبریدی خفیف محسوب شده با پیشرانه بنزینی و یک پیشرانه الکتریکی 48 ولتی می تواند محدود مناسبی را به حرکت درآید. همچنین موجب کاهش تولید دی اکسید کربن خواهد شد و مناسب آلودگی هوا به شمار خواهد رفت.

رنو همچنین در نظر داشته تا با کاهش برخی ویژگی ها موجب بهره وری سوخت بیشتری شود. این امر با افزودن ساختار آلومینیومی، نصب سیستم ترمز ساده و باریک شدن شیشه ها صورت می گیرد. کلیو جدید شکل اولیه خود را حفظ می کند اما برخی جزئیات طراحی جدید چون چراغ های C شکلی همچون تالیسمان و مگان برای آن در نظر گرفته خواهد شد. انتظار داریم تغییرات کابین متنوع باشد و مدیران کمپانی نسل بعدی را بسیار متفاوت و با کیفیت تلقی می کنند.

برچسب ها:

رنو کلیو
user-img

نویسنده :

مهتاب جهاندار

comments 0 1396/10/18


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط