icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رودستر تسلا در کجای فضای قرار دارد

رودستر تسلا در کجای فضای قرار دارد

comments 0 1398/11/29

حدود دو سال پیش ایلان ماسک در اقدامی جذاب و جهت تبلیغات یک نسخه از تسلا رودتسر را با اسپیس ایکس به فضا فرستاد .این خودروی که هنوز وارد بازار نشده طی این دو سال سفر جذابی را در فضا داشته است.

بن پیرسون وب‌سایتی با نام “رودستر کجاست” را راه‌اندازی کرده و هدف آن نیز ردیابی تسلای قرمزرنگ ماسک و راننده‌ی آن با نام مرد ستاره‌ای است. با توجه به سایت پیرسون، این خودرو کاملاً مشغول گشت‌وگذار بوده و بیش از 1.6 میلیارد کیلومتر را از زمان فرستاده شدن به فضا در ششم فوریه 2018 طی کرده است.

گفته می‌شود این خودرو حدود 346.9 میلیون کیلومتر فاصله از زمین داشته و با سرعت بیش از 9656 کیلومتر در ساعت در حال سفر است که خب بیشتر از رکورد بوگاتی روی زمین می‌باشد! مرد ستاره‌ای هم نزدیک مریخ است. البته اگر فاصله‌ی 154.6 میلیون کیلومتری را واژه‌ای “نزدیک” بدانید!

این خودروی اسپورت تمام الکتریکی هم‌اکنون دومین سفر خود به دور خورشید را شروع کرده و محققان قبلاً تخمین زده‌اند در سال 2091 در چند صد هزار کیلومتری زمین قرار خواهد گرفت.

باید این نکته را مدنظر داشت که تمامی این آمار و ارقام بر پایه تخمین‌ها و محاسبات تعیین شده و تسلا را نمی‌توان به‌صورت دقیق ردیابی کرد. همچنین هنوز مشخص نیست که آیا تسلا و مرد ستاره‌ای چگونه با شرایط فضایی و به ویژه میزان تشعشعات کنار آمده‌اند. چیزی که می‌دانیم این است: مرد ستاره‌ای مدت زیادی پشت فرمان تسلا بوده و می‌تواند به آرامی به سمت پرتگاه برود…

برچسب ها:

تسلا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/11/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط