icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رولزرویس کولینان رونمایی شد+فیلم

رولزرویس کولینان رونمایی شد+فیلم

comments 0 1397/2/20

زمانی که سه سال پیش رولز رویس اعلام کرد که قصد دارد اولین شاسی بلند خود را به معرض ظهور برساند ،بسیاری از دوستداران این برند برای رونمایی از این محصول لحظه شماری کرده تا اینکه با شاهکار این برند بریتانیایی آشنا شوند. در نهایت رولز رویس طبق برنامه از پیش تعیین شده امروز از"کولینان"بعنوان اولین شاسی بلند خود رونمایی کرد. واژه کولینان از بزرگترین و بهترین الماس کشف بر روی کره زمین به عاریت گرفته شده است.

هدف رولز رویس از ورود سگمنت شاسی بلند ها جذب کردن افراد ثروتمند ی است که دنبال خودروی لوکس و اسپرت هستند و در عین حال تمایل زیادی به داشتن خودروی با ارتفاع بیشتری دارند.

رولز رویس کولینان

کولینان در عقب خودرو دارای فضای باری برابر با 560 لیتر است که در صورت تا کردن صندلیها این فضا به به 1930 لیتر خواهد رسید که عدد قابل توجهی محسوب می گردد. درب عقب این خودرو فقط با لمس کردن دکمه براحتی باز شده و فضای مورد نیاز را در اختیار مالک قرار می دهد.صندلیهای ردیف عقب این خودرو در دو نسخه خاص ارائه خواهد شد که در مدل لوکس از دو ردیف صندلی مجزا تشکیل شده که در میان صندلی ها کنسولی حضور دارد که در آن علاوه بر زیر دستی از یخچال نیز بهره می برد.اما در نسخه استاندارد، ردیف عقب بصورت کاملا سنتی از سه صندلی متصل به یگدیگر تشکیل شده است.صندلی راننده به همان اندازه چشمگیر و لوکس است و به سیستم های سرمایس و گرمایش و تهویه هوا مجهز گردیده تا راننده کمال آرمش را داشته باشد. در مقابل دید راننده آخرین نسل نمایشگر های دیجتالی این برند تعبیه شده است. همچنین در میانه داشبورد صفحه نمایش لمسی قرار گرفته است.این صفحه نمایش لمس از کلید دورانی تعبیه شده در کنسول میانی قابلیت تنظیم دارد.

رولز رویس کولینان

کولینان به منظور هر چه بیشتر شدن ایمنی کولینان از سیستم های بیشماری نظیر ،سیستم دوربین دید در شب،چهار دوربین متصل به منظور دید پانورما و دوربین 360 درجه ،هشدار برخورد ،هشدار ترافیک ،هشدار خروج از خط و غیره مجهز شده است.همچنین این خودرو در درون کابین داری 5 پورت USB به منظور اتصال گوشی های هوشمند مجهز شده است ،البته این خودرو به سیستم شارژ بی سیم گوشی های همراه نیز مجهز شده است.

رولز رویس کولینان

کولینان بر روی پلت فرم آلومنیومی و لوکس فانتوم بسط وتوسعه داده شده که علاوه بر کمک کردن به کاهش وزن خودرو دارای استحکام فوق العاده ای نیز می باشد.سر مهندس طراحی این خودرو می گوید سیستم تعلیق هوای فشرده این خودرو به منظور سازگاری هر چه بیشتر با شرایط جاده در هر ثانیه هزاران محاسبه را انجام خواهد تا کمترین لرزش را به کابین منتقل شود.

رولز رویس کولینان

در زیر کاپوت کولینان همان موتور آشنای 12 سیلندر 6.75 لیتری قرار دارد که قدرتی برابر با 563 اسب بخار و گشتاوری معادل 850 نیوتن بر متر را تولید می کند.قدرت این موتور توسط جعبه دنده جدید به هر چهار چرخ منتقل می گردد .همچنین هر چهار چرخ این خودرو به فرمان خودرو نیز متصل است.

رولز رویس کولینان

حداکثر سرعت این الماس 2660 کیلو گرمی بر250 کیلومتر محدود شده است واین در حالی است که رولز رویس اطلاعاتی در خصوص صفر تا 100 کیلومتر این خودرو اعلام نکرده است. کولینان را با توجه موتور 12 سیلندر خود نباید خودرویی کم مصرف محسوب کرد چرا که در هر 100 کیلومتر 15 لیتر بزنین را مصرف می کند. رولز رویس اعلام کرده است که این شاسی بلند فقط مخصوص جاده های آسفالتی مهیا نشده و می توان با این خودرو براحتی بیراه نوردی کرد.

بر اساس اعلام رولز رویس در زمان رونمایی از کولینان ،قیمت این خودرو از 325 هزار دلار آغاز خواهد شد.

user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1397/2/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط