icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رونمایی آئودی از آفرود تمام الکتریکی در فرانکفورت

رونمایی آئودی از آفرود تمام الکتریکی در فرانکفورت

comments 0 1398/6/21

این روزها عطش سیری ناپذیر خودروسازان برای رونمایی از خودروهای الکتریکی کار را به جایی رسانده که آئودی برای نمایش قدرت مهندسی خود از یک آفرود تمام الکتریکی با نام آل:تریل کواترو  در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی کرد. این محصول ارباب حلقه به نوعی رانندعی سواری خودکار را با قابلیت های خارج از جاده ای ترکیب کرده است.

طراحی ظاهری این خودرو عجیب بیشتر شبیه به فیلم های علمی تخیلی می ماند امامطمئنا برخی از ویژگی های آن را می توانیم در شلسی بلند های آتی آئودی مشاهده نماییم.  آل:تریل چهارمین عضو خانواده‌ی کانسپت های آل آئودی می‌باشد. اولین این خودروها کانسپت آیکن متعلق به سال 2017 بوده است.

 

 

کانسپت جدید آئودی از چهار پیشرانه‌ی الکتریکی با قدرت ترکیبی 429 اسب بخار و گشتاور 1000 نیوتون متری برخوردار شده است. خبری از دیفرانسیل و قفل‌های آن نیست زیرا قوای محرکه‌ی الکتریکی این کانسپت به‌صورت جداگانه هر پیشرانه را بسته به شرایط رانندگی کنترل می‌کند.

آئودی اشاره‌ای به ظرفیت مجموعه باتری این کانسپت نداشته اما گفته که برد آن بین 400 تا 500 کیلومتر در جاده‌های استاندارد و 250 کیلومتر در خارج از جاده است. حداکثر سرعت نیز به 130 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

البته که جنبه‌ی برجسته‌ی آل:تریل کواترو کانسپت بدنه‌ی آن است. آئودی از استایل بالگرد مانند برای دید اطراف استفاده کرده و سرنشینان می‌توانند دید بدون مزاحمتی به بیرون داشته باشند. پانل‌های شفاف جلو و کناره‌های خودرو نیز باعث ایجاد حالت جذابی شده‌اند. سقف نیز به‌طور کامل از شیشه ساخته شده است.

بر خلاف کانسپت های این روزها ،آل:تریل از هیچ صفحه نمایشی در کابین خود بهره نمی برد و تنها گوشی همراه راننده است که بعنوان تنها نمایش دهنده خودنمایی خواهد کرد. این گوشی روی ستون فرمان نصب شده و به عنوان صفحه‌نمایش عمل کرده و عملکردهای خودرو را کنترل می‌کند. عدم استفاده از صفحه‌نمایش به آئودی اجازه داده تا داشبوردی با ارتفاع کمتر طراحی کرده و دید رو به جلو را افزایش دهد.

این کانسپت با طول 4.15 متری و پهنای 2.15 متری معرفی شده و از نظر طول مشابه آئودی Q3 است. ارتفاع خودرو از سطح زمین نیز 34 سانتی‌متر است که باعث غوطه‌وری بیش از نیم متری در آب می‌شود.

شاید متمایزترین ویژگی آئودی آل:تریل کواترو استفاده از چراغ‌های جلوی خاصی باشد که به جای استفاده از آرایش سنتی دارای 5 پهباد بدون روتور هماهنگ با عناصر LED سود برده است. راننده می‌تواند این پهبادها را روی سقف سوار کرده و به آن‌ها اجازه‌ی پرواز را بدهد تا جاده روشن شود. این پهبادها همچنین به دوربین‌هایی مجهز هستند که تصاویر را روی گوشی هوشمند راننده نشان می‌دهند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/6/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط