icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رونمایی استون مارتین از رپید E در نمایشگاه خودروی شانگهای

رونمایی استون مارتین از رپید E در نمایشگاه خودروی شانگهای

comments 0 1398/1/27

نمایشگاه خودرو نیویورک از فردا آغاز بکار خواهد کرد اما نمایشگاه شانگهای این روزها بیشتر در کانون توجه است چرا که برند های بزرگ، شانگهای را برای معرفی از محصولات جدید خود انتخاب کرده اند. استون مارتین نیز از اولین خودروی تمام برقی خود در این رویداد خودرویی رونمایی کرد.

محصول تمام الکتریکی و جدید این برند بریتانیایی که رپید E نام دارد .دارای ظاهری بسیار آشنا است چرا که این خودرو همان رپید درون سوز استون مارتین است که حالا پیشرانه 12 سیلندر و قدرتمند آن حذف شده و یک جفت موتور الکتریکی تعبیه شده بر روی محور عقب وظیفه تامین نیرو را بر عهده خواهند داشت.

استون مارتین جای خالی پیشرانه 12 سیلندر را با پکیج باطری 800 ولتی پر نموده است .مجموعه مشخصات فوق قدرتی برابر با 610 اسب بخار و گشتاوری معادل 950 نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می دهد که دقیقا برابر همان خروجی پیشرانه 12 سیلندر سابق است تا خریداران احساس کمبود نداشته باشند.

این محصول تمام الکتریکی برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتردر یاعت  از سکون کامل تنها 4 ثانیه زمان نیاز دارد که برای مقایسه حدود 1 ثانیه سریعتر از رپید نسخه S است. حداکثر سرعت این خودرو بر روی 250 کیلومتر بر ساعت نیز محدود شده است. استون ماریتن اعلام کرده میزان برد رپید E با یکبار شارژ تحت استاندارد WLTP برابر با 320 کیلومتر خواهد بود. همچنین شارژر های سریع AC می تواند در مدت زمان 3 ساعت کل ظرفیت باتری ها را شارژ نماید.

مهندسن این شرکت برای همگام سازی رپید با یک خودروی کاملا الکتریکی برخی تغییرات را در داخل و خارج خودرو اعمال نموده اند. برای مثال درون کابین پنل پشت فرمان با یک صفحه نمایش دیجیتالی 10 اینچی تعویض شده است و در خارج نیز ورودی های های هوا تغییر شکل داده تا جریان عبور هوا بهبود یابد.همچنین زیر بدنه خودرو کاملا تخت شده تا هوا براحتی عبور نماید.رینگ های خودرو نیز کاملا مدرن و متناسب با یک محصول تمامی برقی شده تا علاوه بر بهبود آئرودینامیک باعث  خنک کنندگی بهتر دیسک های ترمز گردد.

رپید E اولین گام استون مارتین برای ارائه خودروهای تمام الکتریکی محسوب می گردد اما این تنها ابتدای راه است و قطعا این پروژه در تجاری سازی شاسی بلند تمام الکتریکی لاگوندا تاثیر بسزایی خواهد داشت. رپید E از هم اکنون قابل سفارش است اما تاکنون در خصوص قیمت این خودرو اطلاعاتی را منتشر نکرده است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط