icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رونمایی رسمی کیا از کراس اور جدید SP

رونمایی رسمی کیا از کراس اور جدید SP

comments 0 1396/11/18

کمپانی کیا قصد دارد از نیمه دوم سال آینده میلادی فروش محصولات خود بصورت عمده را در بازار بزرگ هند آغاز کند از همین رو این شرکت در جریان برگزرای نمایشگاه Auto Expo 2018  ،شانزده مدل جهانی خود را به نمایش گذاشت. اما کیا یک مفهومی خاص را در این نمایشگاه رونمایی کرد که مختص بازار هند طراحی شده است. کشور هند با برخورداری از جمعیت حدود 1میلیارد نفر بازار کامل جذابی برای خودروسازان جهان به شمار می رود و از همین رو کیا ترجیح داده است با یک خودروی اختصاصی به این بازار ورود پیدا کند ،کاری که پیش از این توسط رنو با کویید و دیگر برندهای جهان انجام شده است.

هیوندای SP

خودروی مفهومی SP با طراحی بیرونی جسورانه و زیبا یک کراس اور کوچک است که با برخوداری از زبان طراحی کیا مطابق سلیقه هندی ها طراحی شده است.پیتر اشریر مدیر بخش طراحی  کیا در جران رونمایی این خودرو اظهار داشت :که SP یک خودرو کاملا مفهوی نیست و نسخه نهایی آن برای ورود به بازار بسیار شبیه به نخسه مفهومی است.

در نمای جلو این خودرو جلو پنجره معروف کیا موسوم به "بینی ببر" دیده می شود که در طرفین ان چراغهای باریکی تعبیه شده است  که تاکنون در هیچ یک از محصولات کیا دیده نشده است.البته دو چراغ دیگر هم زیر چراغهای اصلی وجود دارد که بر جذابیت تصویری این خودرو افزوده است.همچنین با دقت بر روی سقف خودرو و نزدیک شیشه جلو یک ردیف LED هم به چشم می خورد که به نظر می رسد در نسخه نهایی بطور کاملا حذف گردد.

همچنین در این نسخه مفهومی دستیگره درب درون بدنه جاسازی شده است و همچنین رنگ سفید سقف که به منظور ظاهری اسپرت با رنگ اصلی بدنه کاملا متفاوت است. اینگونه طراحی رنگ در اکثر کراس اور های کوچک شهری جهان نظیر رنو کپچر و غیره دیده می شود.

تاکنون جزعیات دیگری در خصوص کیا SP منتشر نشده است اما کیا اعلام کرده با سرمایه 1.1 میلیون دلاری قصد دارد بزودی تولید این خودرو در هند را آغاز کند. نسخه نهایی این خودرو رقیب مستقیم هیوندای کرتا در بازار هند محسوب خواهد شد هر چند که به احتمال زیاد موارد بسیاری از این دو خودرو یکسان به نظر آید.

کیا در جریان برگزاری ان نمایشگاه در هند محصولات جهانی خود نظیر اپتیما ،پیکانتو و استینگر را به نمایش گذاشته است و این حاکی از آن خواهد بود که این برند کره ای اهداف بزرگی را برای تبدیل شدن به پنجمین خودروساز جهان در سر می پرواند

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/11/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط