icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رکورد شکنی طولانیترین دریفت به سبک بی ام و +فیلم

رکورد شکنی طولانیترین دریفت به سبک بی ام و +فیلم

comments 0 1396/10/21

شاید ثبت رکورد در کتاب گینس به امر عادی تبدیل شده است اما وقتی صحبت از ثبت رکورد توسط یک خودرو مطرح می گردد مطمئنا هیجان چاشنی آن خواهد شد ،حالااگر قرار باشید که این رکورد توسط بی ام و انجام شود دیگر می دانیم باید منتظر یک حرکت فوق العاده باشیم.

در سال 2013 با بی ام و سری M5 توانست رکورد طولانیترین دریفت جهان  را از آن خود کند . این رکورد خیلی طول نکشید که توسط ژاپنی ها با تویوتا 86 و ثبت عدد 144 کیلومتر شکسته شد. حالا بعد از گذشت چند سال بی ام و تصمیم گرفته است که با آخرین نسل بی ام و دوباره این رکورد را از آن خود کند.اما بر سر راه این رکورد زنی یک مشکل اساسی حضور داشت و آن هم تمام شدن بنزین در اواسط دریفت بود. این مسئله باعث شد که مهندسان بی ام و به سبک سوخت گیری هواپیما از یک هواپیمای دیگر با طراحی قطعات شبیه به آن توانستد این مشکل را برطرف کنند.

دریفت بی ام و سری M5

البته طراحی قطعات مشکل اولیه بود چرا که در هوا نزدیک شدن دو هواپیمایی که در یک خط مستقیم حرکت می کنند امر ساده تر از زمانی خواهد بود که دو خودرو در دور یک دایره آن هم  در حال دریفت بتوانند لوله سوخت گیری را متصل نماید.

همانطو که در فیلم ذیل مشخص است رانندگان بی ام و و تیم پشتیبانی چندین بار این حرکت را مورد آزمایش قرار می دهند اما باز هم در رکوردگیری اصلی  دو خودرو مقداری کوچکی به هم برخورد می کنند.

دریفت بی ام و سری M5

در نهایت تیم بی ام و موفق شد با ثبت عدد 374 کیلومتر این رکورد را مجددا از آن خود کند.قابل ذکر است که بدلیل اینکه بی ام و M5 دارای یک موتور 4.4 لیتری هشت سیلندر بود نیاز به سوخت گیری چندین بار نیاز شده است از همین رو بی ام و سوخت دهنده مجبور بود که در مدت زمان خاصی از دریفت همراه بی ام و اصلی باشد همین مسئله موجب گردید که رکورد دریفت دو قلو هم به میزان 74 کیلومتر به تیم بی ام و برسد.

برچسب ها:

بی ام ودریفت
user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/10/21


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط