icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین زیر سئوال برنامه های فورد توسط ایلان ماسک

زیر سئوال برنامه های فورد توسط ایلان ماسک

comments 0 1399/4/10

ایلان ماسک بدون شک یکی از تاثیر گزارترین چهره ها بر روی صنعت خودروی نوین دنیا است . وی در این زمینه های گوناگون دارای شهرت خاصی است که  ظرافت در صحبت کردن جزو این موارد نبوده است. ایلان ماسک اینبار در توییتی بسیار کوتاه کلیت برنامه های 30 ساله فورد را زیر سئوال برد.

در هفته جاری فورد برنامه‌های خود برای آینده را که شامل عرضه ۴۰ خودروی الکتریکی شده تا سال ۲۰۲۲ است اعلام کرد. این خودروساز همچنین گفته تا سال ۲۰۵۰ کاملاً به برندی کربن خنثی تبدیل خواهد شد. دقیقاً همین‌جا بوده که ماسک تحت تأثیر قرار نگرفته و این توئیت را در پاسخ به فورد منتشر کرده است: “(این برنامه) می‌توانست کمی سریع‌تر باشد.” این هم یک راه برای خراب کردن هفته بزرگ فورد بوده، هفته‌ای که با معرفی نسل جدید F-150 همراه شده است.

به وضوح ماسک معتقد است هدف ۲۰۵۰ فورد که ۳۰ سال تا آن فاصله داریم ارزش تحسین ندارد. البته با نگاهی به برنامه برخی شرکت‌های دیگر می‌توان حس ماسک را درک کرد. برای مثال ولوو می‌خواهد تا سال ۲۰۴۰ به برند کربن خنثی تبدیل شود که یک دهه زودتر از فورد است. البته فروش جهانی ولوو به اندازه فورد نیست؛ اما فولکس‌واگن به‌ عنوان یکی از غول‌های دنیای خودرو نیز جلوتر از فورد بوده و می‌خواهد تا چند سال دیگر ۲۲ میلیون خودروی الکتریکی را به فروش برساند. البته فورد هم دست روی دست نگذاشته و به زودی موستانگ مک ای تمام الکتریکی را به همراه نسخه هیبریدی F-150 عرضه خواهد کرد.

 

البته طعنه زدن ماسک به فورد کار آسانی است زیرا تسلا یک الکتریکی ساز جوان است درحالی‌که فورد حداقل در آمریکا حساب ویژه‌ای روی خودروهای بنزینی به ویژه پیکاپ ها باز کرده است؛ و با توجه به اینکه آلایندگی خودروهای الکتریکی تا ۷ برابر کمتر از یک خودروی درون‌سوز جدید است بنابراین ماسک باید بداند که فورد راه درازی تا دست‌یابی به این اهداف پیش رو دارد. به نظر می‌رسد توئیتری ها نیز از طعنه ماسک استقبال کرده‌اند و به نظر می‌رسد با عرضه سایبرتراک در آینده شاید کشمکش‌های بیشتری را بین تسلا و فورد شاهد باشیم.

 

برچسب ها:

فوردایلان ماسک
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/4/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط