icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سئات با کانپست الکتریکی کوپرا تاواسکان در فرانکفورت

سئات با کانپست الکتریکی کوپرا تاواسکان در فرانکفورت

comments 0 1398/6/12

الکتریکی سازی به یک اپیدمی در نزد خودروسازان تبدیل شده است .همین امر سبب گردیده سئات نختسین گام را برای ورود به به این بازار روبه رشد را بردارد و با کانپست الکتریکی تاواسکان به نمایشگاه فرانفکروت 2019 بیاید.این محصول اولین خودرو برند کوپرا در زمینه خودروهای  الکتریکی است که به نمایش عمومی گذاشته می شود.

نام این خودروی کانسپت از نام یک پیست اسکی در کاتالونیا و نزدیکی مرز فرانسه گرفته شده و نشان از روحیه اسپرت و ماجراجوی آن دارد.طراحی تاواسکان، عضلانی و پویا و در جلو خشونت‌بار است. سپر با ترکیبی از طرح‌های مشابه هواکش احاطه شده و البته همان طور که می‌دانید برخلاف خودروهای درون‌سوز در اینجا واقعاً نیازی به هواکش و جلوپنجره و رادیاتور مرسوم نیست. نشان خاص کوپرا نیز در میانه سپر به چشم می‌خورد درحالی‌که کمی بالاتر نام کوپرا با حروفی کوچکتر درج شده است.

در بخش عقب خودرو چراغهای به هم پیوسته نشان از زبان طراحی این روزها کوپرا دارد.سقف شیب دار بدنه که در انتهای به چراغهای منتهی می گردد در ظاهر شکیل و کوپه مانند تاوسکان نقش بسزایی دارد. نمای جانبی هم با خطوطی عمیق و رینگ‌هایی جذاب و تو پر 22 اینچی، دینامیک مناسبی را القا می‌کند. به نظر می‌رسد که آئرودینامیک این خودرو یکی از نقاط قوت آن باشد.

به مانند دیگر کانسپت های این روز جهان ،تاواسکان از کابین بسیار ساده و مینیمالیستی بهره می برد.جذاب ترین بخش کابین را می توان به نمایشگر بزرگ 13 اینچی میانه داشبورد و همچنین نمایشگر دیجیتالی پشت آمپر اشاره کرد. در فضای کابین، چرم، کربن و آلکانترا غالب هستند و استفاده از رنگ‌های متضاد نیز رویکرد به تمرکز روی فناوری و کارایی را بیشتر نشان می‌دهد. نمایشگر وسط را می‌توان در جهت مسافر نیز چرخاند. همچنین درون صندلی‌ها، بلندگو و ویژگی‌هایی برای اتصال ابزار هوشمندی نظیر گوشی نیز گنجانده شده است.

از آنجایی که کوپرا از زیر برند های فولکس واگن محسوب می گردد ،تاواسکان از پلت فرم MEB  گروه فولکس واگن بهره می برد که از بارزترین ویژگی آن باید به دو موتور الکتریکی در محورهای جلو و عقب اشاره کرد. این موتورها در مجموع 302 اسب بخار قدرت دارند و این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که در کمتر از 6.5 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسید.در کف خودرو نیز باتری‌هایی با ظرفیت 77 کیلووات ساعت جای گرفته‌اند که از بالاتری نسخه فولکس ID به عاریت گرفته شده و می‌توانند شعاع حرکتی 450 کیلومتری را برای آن به ارمغان آورند.

سئات عقیده دارد که بازار خودروهای SUV الکتریکی هر سال 15 درصد رشد می‌کند و امیدوار است با مدل‌های آینده خود نظیر نسخه‌های تکامل یافته تاواسکان سهم مناسبی از این بازار را در اختیار گیرد. در این مسیر کوپرا از سال آینده با دو نمونه هیبریدی و پلاگین کار خود را شروع خواهد نمود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/6/12
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط