icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سازمان حمایت از مصرف کننده ی آمریکا به تسلا برای رفع مشکلات سیستم خودران این شرکت هشدار داد

سازمان حمایت از مصرف کننده ی آمریکا به تسلا برای رفع مشکلات سیستم خودران این شرکت هشدار داد

comments 0 1397/3/21

در پی تصادف مرگبار ناشی از ضعف سیستم خودران محصول تسلا سازمان حمایت از مصرف کننده به این شرکت هشدار داد

سازمان ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا اخیرا به این نتیجه رسیده است که راننده ی تسلا مدل X 2017، والتر هانگ، در حالی که سیستم خودران خودرو فعال بوده است با یک تیر بتنی برخورد می کند که در نتیجه راننده ی این خودرو کشته می شود.

سیستم اتوپایلت تسلا مدل X مانع را تشخیص می دهد و یک بار به صورت سمعی و 2 بار بصری به راننده ی 38 ساله هشدار وجود مانع را اعلام می کند که راننده باید کنترل فرمان را در دست بگیرد. اگرچه آخرین باری که صدای هشدار شنیده شده بود 15 دقیقه قبل از تصادف بود، اما دست های هانگ کمتر از 6 ثانیه قبل از برخورد بر روی فرمان قرار گرفت.


همچنین سازمان ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا متوجه شد که سرعت این خودرو در سه ثانیه ی نهایی از 100 کیلومتر بر ساعت به 114 کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا کرده بود.

مدیر بخش خودرو و سیاست های تولید و تحلییل سازمان حمایت از مصرف کننده ی آمریکا در واکنش به این سانحه گفت تسلا باید درباره ی خطاهای موجود در سیستم خودران محصولاتش تجدید نظر کند. همچنین  سازمان ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا هم  به این شرکت در رابطه با ضعف های سیستم خودران هشدار داده است.

این تصادف نشان داد که سیستم تسلا نمی تواند به صورت مستقل در راه های معمول مسیر خود را  به درستی مشخص کند و در بحث اطلاع رسانی به راننده در مواقع لزوم هم مشکلاتی در سامانه ی خودران محصولات این شرکت وجود دارد.

وکیل خانواگی قربانی سیستم خودران تسلا هم اعلام کرده است که دو سیستم اتوپایلوت و ترمز اتوماتیک محصولات تسلا دارای مشکل هستند.

user-img

نویسنده :

کسری اخوی

comments 0 1397/3/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط