icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سانگ یانگ تمامی برقی e-SIV در ژنو معرفی شد+فیلم

سانگ یانگ تمامی برقی e-SIV در ژنو معرفی شد+فیلم

comments 0 1396/12/17

برند کره ای سانگ یانگ که به تازگی محصول شاسی بلند جدیدش با نام G4 در ایران توسط رامک خودرو رونمایی شده است در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو از یک کراس اور تمام  الکتریکی مدرن و هوشمند رونمایی کرده است. سانگ یانگ به خوبی دریافته است که آینده خودروهای جهان به محصولات تمام الکتریکی گره خودرو است و قصد دارد در آینده نه چندان دور رسما به این حوضه ورود کند. در حقیقت این شرکت که تحت مالکیت ماهینداری هند فعالت می کند راهی را برگزیده که پیش از آن دو برند کره ای موفق کیا و هیوندای پیموده اند.

سانگ یانگ الکتریکی e-SIV

این کراس اور جدید که با نام e-SIV (مخفف Electronic Smart Interface Vehicle) رونمایی شده است انتظار می رود در سال 2020 بصورت یک نسخه تولیدی به معرض ظهور برسد.مفهومی الکتریکی سانگ یانگ نشان دهنده رویکرد استراتژیک این برند به مقوله های خودروهای الکتریکی ،ارتباطات و رانندگی خودران می باشد.

سانگ یانگ الکتریکی e-SIV

طراحی ظاهری این تازه وارد سانگ یانگ در نمای جلو به شدت تحت تاثیر زبان طراحی تیولی قرار گفته است اما در نمای عقب با ظاهری متفاوت با دیگر محصولات این شرکت روبرو هستیم. قابل ذکر این خودرو بصورت مفهومی رونمایی شده و در نسخه نهایی قابل تولید بسیار از ویژیگی های این مفهومی را نخواهیم دید. سقف شیب‌دار و چراغ‌های باریک و دستگیره‌های پنهان از ویژگی‌های این شاسی‌بلند الکتریکی هستند.

سانگ یانگ الکتریکی e-SIV

در کابین e-SIV هم مانند دیگر مفهومی این روزها با چهار صندلی روبرو هستیم که توسط کنسول میانی که از جلو تا عقب کشیده است از هم دیگر تفکیک گردیده اند. نمایشگر عریض دیجیتالی در داشبورد نمایی مدرن و بروز را به کابین بخشیده است. ویژگی‌هایی نظیر یادگیری ماشین، فناوری تشخیص صدا و ناوبری مستقل ماهواره‌ای برای کنترل از راه دور خودرو و راه‌اندازی سیستم‌هایی نظیر تهویه و استارت از راه دور و همچنین سیستم‌های ایمنی فعال و رانندگی خودکار سطح 2 با کمک سنسورها و رادار و دوربین در e-SIV پیاده می‌شوند.

سانگ یانگ الکتریکی e-SIV

قلبت تپنده این الکتریکی انرژی مورد نیاز خود را از باطری های 61.5 کیلو وات ساعتی تامین خواهد کرد و در نهایت می تواند قدرتی معادل 188 اسب بخار را تامین کند.شعاع حرکتی این خودرو با توجه به مشخصات فنی فوق با یکبار شارژ برابر با 450 کیلومتر اعلام شده است.

در پایان باید یادآور شویم درست این خودرو بصورت الکتریکی رونمایی شده است اما نسخه غیر الکتریکی هم می توان برای این خودرو در آینده متصور بود که شاید زودتر از نخسه الکتریکی به بازار بیاید.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1396/12/17


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط