icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سریعترین تراکتور جهان معرفی شد

سریعترین تراکتور جهان معرفی شد

comments 0 1398/4/5

این روزها شاهد ثبت رکورد هایی عجیب و غریب هستیم که در نوع خود جالب است. سال گذشته در برنامه تاپ گیر ،راننده مشهور اما ناشناس ،استیک توانست با ثبت سرعت 140.44 کیلومتر بر ساعت رکورد سریعترین تراکتور جهان را به خود اختصاص دهد. حالا بعد از گذشته 15 ماه  این رکورد توسط سازنده‌ی تجهیزات صنعتی اهل بریتانیا با نام JCB و با تراکتور فستراک 8000 شکسته شد.

اول از همه بیایید درباره‌ی خود رکورد صحبت کنیم. این تراکتور توانسته در باند فرود یورکشایر به سرعت 166.72 کیلومتر در ساعت دست یابد و البته پشت فرمان آن‌هم راننده‌ی مسابقات و مجری تلویزیون گای مارتین قرار داشته است. مارتین درباره‌ی تجربه‌ی خود گفته است:

 

تراکتور بزرگ JCB به پیشرانه‌ی دیزلی 7.2 لیتری با قدرت حدود 1000 اسب بخار و گشتاور 2500 نیوتون متر مجهز شده است. البته تنظیمات مخفی دیگری هم در این تراکتور رخ داده که شرکت سازنده از انتشار آن خوداری کرده است. اما بر اساس اطلاعات موجود جعبه دنده CVT جدیدی جای نمونه 6 سرعته اتوماتیک قبلی را گرفته است. . کاره‌ای آئرودینامیکی نیز توسط شرکت مهندسی پیشرفته‌ی ویلیامز انجام شده است. همان‌طور که می‌دانید این شرکت در پروژه‌ی فرمول 1 تیم ویلیامز نیز حضور دارد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/4/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط