icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سریعترین سدان دنیا معرفی شد،داج چارج هلکت رد آی

سریعترین سدان دنیا معرفی شد،داج چارج هلکت رد آی

comments 0 1399/4/15

پس از مدتها انتظار داج از هیولای خود با نام چارجر هلکت رد آی رونمایی کرد.

 فرمول ساخت این سوپرسدان آمریکایی ساده است زیرا دوج پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ چلنجر هلکت ردآی را گرفته و آن‌را زیر کاپوت چارجر قرار داده است تا ۷۹۷ اسب بخار قدرت و ۹۶۰ اسب بخار قدرت خود را در کالبد یک سدان خانوادگی تزریق کند.

چارجر هلکت ردآی به لطف این نیروی عظیم می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۲۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و دوج آن‌را قوی‌ترین و سریع‌ترین سدان تولیدی دنیا می‌داند. البته عنوان قوی‌ترین صحیح است اما در سریع‌ترین تردید وجود دارد زیرا این عنوان هنوز هم در اختیار آلپینا B7 با حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت است. درهرحال شاید چارجر ردآی سریع‌ترین سدان دنیا نباشد اما در مسافت ۴۰۰ متر هیچ سدان استاندارد کارخانه‌ای نمی‌تواند با آن رقابت کند زیرا به گفتهٔ دوج، این ماشین یک‌چهارم مایل را ظرف ۱۰.۶ ثانیه با سرعت ۲۰۷ کیلومتر بر ساعت طی می‌کند. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت چارجر ردآی هم حدود ۳ ثانیه اعلام شده است.

 

ارتقاءهای پیشرانهٔ چارجر هلکت ردآی آشنا هستند زیرا در اینجا هم شاهد همان ویژگی‌هایی هستیم که قبلاً در چلنجر هلکت ردآی دیده‌ایم. این ویژگی‌ها شامل قطعاتی برگرفته از موتور چلنجر دیمن مثل سوپرشارژر بزرگ‌تر ۲.۷ لیتری، پیستون‌ها و شاتون‌های قوی‌تر، سوپاپ‌های سرعت‌بالا، سیستم تزریق سوخت جدید و سیستم روغن‌کاری بهبودیافته می‌شود. نیروی موتور هم توسط همان گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک انتقال پیدا می‌کند که به مبدل گشتاور ارتقاءیافتهٔ متعلق به دیمن مجهز شده است.

 

طبیعتاً چارجر هلکت ردآی صرفاً در نسخهٔ Widebody ارائه می‌شود ۸۹ میلی‌متر از نسخه‌های معمولی عریض‌تر است. این مدل همچنین به کاپوت جدیدی با دریچه‌های هوای کاربردی هم مجهز شده تا حرارت را بهتر از محفظهٔ موتور بیرون بکشد. برای این ماشین رینگ‌های سبک‌وزن کربنی مشکی‌رنگ ۲۰ اینچی در نظر گرفته شده که با لاستیک‌های ۳۰۵ پوشیده شده‌اند.

چارجر هلکت ردآی در داخل به صندلی‌های چرمی لاگونا مجهز است درحالی‌که امکان سفارش تودوزی آلکانترا هم برای آن وجود دارد. همچنین در صندلی‌ها و کنسول دوخت نقره‌ای کار شده و کابین با تریم کرومی مشکی روشن و نشان‌های هلکت ردآی در قسمت‌های مختلف تزئین شده است. علاوه بر این، روی سرعت‌سنج خودرو هم عدد ۲۲۰ مایل بر ساعت (۳۵۵ کیلومتر بر ساعت) نقش بسته است. چارجر هلکت ردآی به‌صورت استاندارد به سیستم تعلیق تطبیقی و لانچ کنترل با دستیار لانچ نیز مجهز شده است.

پذیرش سفارشات خرید دوج چارجر هلکت ردآی مدل ۲۰۲۱ از پاییز آینده آغاز می‌شود و اولین نمونه‌های آن اوایل سال ۲۰۲۱ راهی نمایندگی‌های فروش خواهند شد. فعلاً قیمت این مدل اعلام نشده اما قسمت چارجر هلکت معمولی مدل ۲۰۲۰ از ۷۲ هزار دلار آغاز می‌شود و با توجه به اینکه در خانوادهٔ چلنجر، نسخهٔ ردآی افزایش قیمتی ۵۵۰۰ دلاری دارد، برای چارجر ردآی هم قیمت پایه‌ای نزدیک به ۸۰ هزار دلار انتظار می‌رود.

برچسب ها:

داجهلکتسدان
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط