icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سریعترین وانت پیکاپ های تاریخ را بشناسید-قسمت دوم

سریعترین وانت پیکاپ های تاریخ را بشناسید-قسمت دوم

comments 0 1397/5/19

وانت پیکاپ ها در طول تاریخ به منظور استفاده از مصارف حمل و نقل شهری و غیر شهری مورد استفاده  قرار می گرفت اما به مروز زمان و همه گیر شدن استفاده از پیکاپ ها در بازارهای بزرگ دنیا نظیر آمریکا ،گستره تولید این خودرو افزایش یافت بطوریکه وانت پیکاپ دیگر فقط محصولاتی خشن و پرقدرت نبودند بلکه واژه اسپرت و سریع به آنها اضافه گردید. اسپرت و سریع به این معنی بود که این خودروها علاوه بر بهره بردن از قدرت زیاد به منظور حمل بار و یدک کشیدن، از شتاب بالایی نیز برخوردار بودند .از این رو در این مقاله قصد داریم سریع ترین وانت پیکاپ های تاریخ را معرفی نماییم. توجه داشته باشید تمامی گزینه های نام برده شده از شتاب صفر تا 100 زیر 6 ثانیه برخوردار هستند که حتی با استاندارد امروزی نیز خودروهای قابلی محسوب می گردند.

5-دوج رم SRT10 مدل 2004

5-دوج رم SRT10 مدل 2004

نمایشگاه شیکاگو 2003  بهترین مکان برای رونمایی از نسخه اسپرت وانت پیکاپ رم توسط کمپانی دوج بود. البته این خودرو در پوشش ظاهری خود تغییری نسبت به نسخه استاندارد نداشت اما در زیر پوست رم یک قبل تپنده وحشی قرار گرفته بود .پیشرانه 8.3 لیتری و 10 سیلندر سوپر اسپرت دوج وایپر نیروگاه قدرتمندی بود که مهندسان برای رقم زدن یک از سریعترین پیکاپ های تاریخ برای رم برگزیده بودند.پیشرانه 503 اسب بخاری و 712 نیوتن متری باعث می گردید که رم بتواند به شتاب اولیه صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 4.9 ثانیه ای برسد و این شتاب را تا نهایت سرعت 250 کیلومتر در ساعت حفظ نماید. این نسخه خاص از رم تا سال 2006 تولید شد.

4- جی‌ام‌سی سایکلون مدل 1991

4- جی‌ام‌سی سایکلون مدل 1991

سایکلون در حقیقت نسخه پرفورمنس جی ام سی سنوما بود که توسط این کمپاین بزرگ آمریکایی در سال 1991 معرفی گردید.وانت پیکاپ فوق از پیشرانه 4.3 لیتری V6 بهره می برد ونسخه استاندرد این ماشین بصورت چهار چرخ متحرک عرضه می گردید .همچنین وظیفه انتقال قدرت بر عهده جعبه دنده خودکار 4 سرعته نهاده شده بود.سایکون را می توان به جرات یکی از سریعترین خودروهای تاریخ محسوب کرد چرا که در زمان خود سوپر اسپرت های نظیر فراری و لامبورگینی مغلوب سرعت و شتاب فوقالعاده این سوپر پیکاپ شده بودند.این افسانه جی ام سی چنان در خط مستقیم عملکرد محسور کننده داشت که جرمی کلارکسون مجری مشهور تاپ گیر را به شدت تحت تاثیر قرار داده بود.هر چند سایکون خودروی محبوبی بود اما فقط به تعداد محدود 2995 دستگاه در بین سالهای 1991 تا 1992 تولید گردید.

3- فورد F150 شلبی سوپر اسنیک مدل 2017

3- فورد F150 شلبی سوپر اسنیک مدل 2017

سابقه همکاری فورد و شبلی در ارائه نسخه پرفورمنس موستانگ به سالهای دور باز می گردد .اما این شرکت به تازگی نسخه کاملا مهیج از وانت پیکاپ فورد F150 با نام سوپر اسنیک معرفی کرده که بر اساس موستانگی به همین نام شکل گرفته شده است. F150 سوپر اسنیک اولین تیونینگ کمپانی شبلی بر روی پیکاپ ها محسوب می گردد از همین رو سعی نموده که وانتی عجیب و غریب را به معرض ظهور برساند.در زیر کاپوت این هیولای ، نیروگاه 5 لیتری V8 نسخه استاندارد F150  به کار گرفته شده است که توانایی تولید 750 اسب بخار قدرت را دارد.البته این میزان قدرت در نسخه استاندارد وجود ندارد چرا که نسخه سوپر اسنیک این خودرو در بیشتر موارد کیت تقویت را دریافت کرده و به لطف تغییراتی نظیر سوپر شارژر حالا این ماشین لقب قویترین وانت پیکاپ دنیا را از آن خود کرده است.قابل ذکر است F150 سوپر اسنیک نه تنها قویترین پیکاپ جهان است بلکه با شتاب 4.5 ثانیه کاملا چابک و سریع نیز می باشد.

2- تویوتا تاندرا TRD Supercharged مدل 2008

2- تویوتا تاندرا TRD Supercharged مدل 2008

حتما تا اینجای  مقاله  از حضور آمریکایی های بی شمار به ستوه آمدید .این حس نیز در سال 2008 گربیانگیر تویوتا گردید تا این برند ژاپنی با ارائه نسخه ی خاص از وانت پیکاپ تاندرا به حکمفرمایی آمریکایی ها پس از چندین دهه در این عرضه پایان دهد.تویوتا بدین منظور سوپرشارژری را به پیشرانه 5.7 لیتری V8 نسخه استاندارد تاندرا افزود تا قدرت این خودرو به 505 اسب بخار افزایش یابد. تویوتا در آزمایشی ثابت کرد که تاندرا TRD Supercharged با شتاب 4.4 ثانیه سریعترین وانت پیکاپ جهان تا آن زمان می باشد. تاندرا TRD سوپرشارژ حتی از بسیاری از خودروهای اسپرت آن زمان مثل دوج چلنجر SRT8، آئودی S5 و پورشه 911 کاررا S هم سریع‌تر بود.

 

1-HSV GTSR Maloo مدل 2017

1-HSV GTSR Maloo مدل 2017

وقتی به شماره یک این لیست می رسیم در کمال تعجب در می بابیم که سریعترین پیکاپ دنیا نه متعلق به آمریکایی ها  و نه متعلق به ژاپنی هاست. بلکه شمار10 لیست خودرو به مربوط به استرالیایی ها بعنوان  مهد پیکاپ های جهان است.کمپانی هولدن دارای بخش تولید خودروی های پرفرومنس با نام HSV می باشد و GTSR Maloo دست پرورده این بخش محسوب می گردد . در اصل GTSR Maloo نسخه تقویت شده پیکاپ هولدن کومودور می باشد که همانند شورولت ال کامینو بر اساس خودرویی سواری خلق شده است.اما وقتی به رمز گشایی از این محصول استرالیایی بپردازیم متوجه خواهیم شد تکنولوژی کمپانی جنرال موتورز و پیشرانه شورولت کامارو ZL1 بکار گرفته شده در این خودرو باعث برتری آن شده است. این موتور که LSA نام دارد، از نوع 6.2 لیتری V8 سوپرشارژ بوده و در GTSR قدرتی برابر با 585 اسب بخار تولید می‌کند. HSV GTSR Maloo ظرف تنها 4.1 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد که از بسیاری از خودروهای اسپرت امروزی سریع‌تر است.

user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1397/5/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط