icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سریع ترین شاسی بلند جدیدی متولد شد

سریع ترین شاسی بلند جدیدی متولد شد

comments 0 1397/6/16

رقابت برای بدست آوردن لقب سریعترین شاسی بلند جهان سخت در حال جریان است . این رقابت زمانی قوت گرفت که لامبروگینی از اولین شاسی بلند خود با نام اوروس رونمایی کرد.اوروس با توجه به ویژگی های فنی خود سریعترین شاسی بلند جهان لقب گرفت اما بعد از ان تیونر های مختلف دست بکار شده و نسخه های خاصی را رونمایی کردند که اوروس را پشت سر می گذاشتند.

در آخرین اقدام تینونیگ کار خبره ای با نام لیتسر به سراغ شاسی بلند جگوار اف پیس رفته و با تغییرات در بخش های فنی و بصری شاسی بلندی را معرفی کرده که احتملا لقب سریعترین شاسی بلند جهان را از آن خود می کند.لیتسر در این خصوص گفته ،خودروی ارائه شده توسط این شرکت که لیستر LFP نام دارد ،نسخه تیونینگ شده  اف پیس SVR توسط بخش محصولات خاص جگوار را هم پشت سر خواهد گذاشت.

این تیونینگ کار برجسته هنوز مشخصات تکمیلی LFP را منتشر نکرده است اما اطلاعات اولیه حاکی از قدرت 670 اسب بخاری و حداکثر سرعت 322 کیلومتری این شاسی بلند جسور دارد .همچنین می تواند حدس زد LFP مخفف لیستر اف پیس و یا اف پیس سبک شده باشد.

لیستر اف پیس LFP

برای اطلاع باید بدانید که نسخه ویژه SVR اف پیس از پیشرانه 5 لیتری و 8 سیلندر توربو شارژر داری بهره می برد که حداکثر قدرت 542 اسب بخار و بیشنه گشتاور 680 نیوتن متر را به چرخها تحویل می دهد. اف پیس SVR به کمک این مشخصات فنی قادر است ظرف مدت زمان 4.1 ثانیه سرعت خود را از حالت سکون  به 100 کیلومتر در ساعت برساند و این شتاب را تا حداکثر سرعت 283 کیلومتر در ساعت حفظ نماید.در نتیجه اف پیس لیستر می تواند با 120 اسب بخار قدرت بیشتر ،سریعتر از لامبورگینی اوروس و بنتلی بنتایگا باشد.

لیستر اف پیس LFP

لیستر به منظور متوقف کردن این غول سریع از ترمز های کربن سرامیک بسیار بزرگی استفاده نموده است تا ثابت نماید فقط به فکر افزایش سرعت و قدرت نبوده است. با توجه به تصاویر مشخص است این شاسی بلند سریع به منظور هماهنگی با کالیپر های ترمز از رینگ های بزرگتری استفاده کرده است.همچنین به منظور جذابیت های بیشتر بصری، کیت آیرودینامیک جذابی برای این خودرو در نظر گرفته شده است.

لیستر اعلام کرده فروش این نسخه خاص جگوار اف پیس را آغاز کرده است اما باید انتظار قیمت قابل توجهی را انتظار داشت.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/6/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط