icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سفر به تاریخ،گزارش تصویری از موزه خودروهای کلاسیک برج میلاد

سفر به تاریخ،گزارش تصویری از موزه خودروهای کلاسیک برج میلاد

comments 0 1398/2/23

به تازگی برخی از برترین و کمیاب ترین خودروهای تاریخی موجود در کشور توسط موزه خودروهای کلاسیک ایران، در برج میلاد تهران جمع آوری شده اند تا علاقه مندان قادر به بازدید از این خودروها باشند.

خودروهای کوروت C2 و مرسدس بنز 180SL نزدیک ترین خودروها به درب ورودی این سالن هستند که از خاص ترین نمونه های کلاسیک هستند و با طراحی جسورانه ای که دارند توجه همگان را به خود جلب خواهند کرد.در ادامه بازدید از این نمایشگاه خودروهای خاطره انگیزی نظیر فورد ماستانگ 68، پونتیاک ترنس ام، فولکس واگن بیتل و شورولت کامارو را مشاهده خواهید کرد که در ایران طرفداران بسیار زیادی داشته اند.

در این نمایشگاه خودروهای خاص تری مانند نمونه های کمیاب و بسیار لوکس رولزرویس، بنتلی و نمونه های اسپرتی نظیر پورشه 911 مدل 1975 و فراری 365 جی تی 4 بی با پیشرانه 12 سیلندر و قابلیت دستیابی به حداکثر سرعت 330 کیلومتر بر ساعت به چشم می خورد.

 

یکی از مرسدس بنز های اس 600 پولمن درباری نیز در این نمایشگاه حضور دارد که علیرغم گذشت سالیان دراز از تولید آن، هنوز هم از بسیار لوکس به شمار می رود.

فیات تیپو یکی از خودروهایی است که تولید آن به دهه بیستم میلادی باز می گردد.این خودرو که ساختاری بسیار ابتدایی دارد در زمان خود یکی از شکاهکار های مهندسی جهان محسوب می شد.با نگاه به این خودرو می توان بخشی از سیر تکاملی خودروها را تا تبدیل شدن به خودروهای امروزی به وضوح مشاهده کرد.

با مشاهده برخی از خودروهای این نمایشگاه به خوبی به اصالت کمپانی های سازنده آن ها و حجم نبوغ و تلاش بی وقفه آن ها جهت پیشرفت صنعت حمل و نقل و خودروسازی پی خواهید برد.برخی از این خودروها توسط دولت و برخی دیگر توسط مالکان شخصی خوش سلیقه شان به طرزی شگفت انگیز تا به امروز نگهداری شده اند و با دیدن آن ها به راحتی باور نخواهید کرد که این خودرو مربوط به دهه های گذشته است.

قابل ذکر است تمامی تصاویر اختصاصی وب سایت پردیس خودرو می باشد.

عکاس:مصباح آباد طلب

user-img

نویسنده :

مصباح آبادطلب

comments 0 1398/2/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط