icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سه روز دیگر دومین شاسی بلند تسلا معرفی خواهد شد

سه روز دیگر دومین شاسی بلند تسلا معرفی خواهد شد

comments 0 1397/12/20

تسلا قطعا یکی از تاثیر گذارترین خودروسازان صنعت خودرو جهان محسوب می گردد و خود را طلائه دارد خودروهای الکتریکی می داند از این رو تمامی رویداد های این الکتریکی ساز می تواند بسیار مهم باشد چرا که به نوعی آینده صنعت خودرو با این اقدامات تسلا گره خودرو است. این شرکت آمریکایی قرار است در 23 اسفند ماه بصورت رسمی از دومین شاسی بلند خود با نام Y رونمایی کند. قابل ذکر است تسلا مدل X اولین شاسی بلند الکتریکی جهان و این برند آمریکایی بود.

تاکنون اطلاعات زیادی در خصوص این محصول تسلا در دسترس نیست و دانسته های ما به چند تیزر کوتاه وتوئیت های ایلان ماسک محدود شده است.آنطور که می دانیم  بارزترین ویژگی این کراس اوور تمام الکتریکی به مشترک بودن پلت فرم و زیر ساخت هایش با سدان تسلا مدل 3 باز می گردد لذا این امر موجب خواهد شد هزینه تمام شد تولید تسلا مدل Y کاهش یابد تا قیمت آن به حدود 40 هزار دلار  برسد. همچنین شایعاتی وجود دارد که به سه ردیفه بودن این خودرو اشاره کرده اسست اما با توجه به ابعاد ،چنین موضوعی محال به نظر می رسد.چرا که تسلا مدل Y قطعا از تسلا مدل X کوچکتر خواهد بود و فضای کافی برای 3 ردیف صندلی را نخواهد داشت. ایلان ماسک چندی پیش در توئیتی عنوان کرده بود تسلا مدل Y حدود 10 درصد بزرگتر از مدل 3 است و به همین میزان نیز گرانتر خواهد بود.

 

 

 

 

همانطور که اشاره شد تسلا به دلیل ارزان سازی این محصول از زیر ساخت های مدل 3 استفاده کرده است .طبق اطلاع ارائه شده از سوی این برند الکتریکی ساز ،حدود 75 درصد از قطعات تسلا مدل Y با تسلا مدل 3 مشترک است . این در حالی است تسلا مدل X دیگر شاسی بلند این برند تنها 30 درصد از قطعات خود را از تسلا مدل 3 به عاریت گرفته است. همچنین باتری های مورد استفاده در مدل Y همانی است که در مدل 3 استفاده شده اما در این کراس اوور دارای برد کمتر خواهد بود.

مدل پایه تسلا مدل Y با قیمتی در حدود 39 هزار دلار بفروش خواهد رسید که نسخه بالاتر از قیمت های بیشتری برخودار هستند. پایین‌ترین شعاع حرکتی این مدل به ۳۲۰ کیلومتر محدود می‌شود، درحالی‌که بیش‌ترین شعاع حرکتی حدود ۴۴۰ کیلومتر برآورد شده است. به‌عنوان گزینه استاندارد در این مدل از سخت‌افزار فناوری کاملا‌ً خودران (FSD) تسلا استفاده می‌شود و قابلیت به‌کارگیری سوپرشارژر نسخه سوم نیز دارد. در این مدل از دستگیره‌های در، صفحه‌نمایش لمسی ۱۵ اینچی و سیستم تهویه هوا به سبک تسلا مدل ۳ بهره گرفته خواهد شد. به‌عنوان آخرین انتظارات می‌توان به استفاده از شیشه جلو پانورامیک و عدم وجود سیستم تعلیق بادی اشاره کرد.

گزارش سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ تسلا به سهام‌داران این شرکت بیان می‌کند که تولید انبوه مدل Y تا اواخر سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود. تسلا فرایند تجهیز کارخانه گیگافکتوری ۱ را در فریمونت برای تولید انبوه کراس‌اور جدید خود در سال جاری آغاز می‌کند تا سال آینده با مشکلی مواجه نشود. 

مراسم رونمایی تسلا مدل Y روز 23 اسفند ماه در شهر لس آنجلس برگزار خواهد شد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/12/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط