icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سورن سال توسط ایران خودرو رونمایی شد+مشخصات

سورن سال توسط ایران خودرو رونمایی شد+مشخصات

comments 0 1398/11/17

روز گذشته ایران خودرو در مراسمی از چندین محصول ارتقاء یافته رونمایی کرد. یکی از این محصولات سمند سورن سال بود که با تغییرات جزیی معرفی گردید. در مقاله پیش رو به مشخصات فنی و تفاوت های آن با خواهیم پرداخت

ایران خودرو مدتهاست که سعی می کند بدون تغییرات خاصی محصولات جدیدی را به محصولات خود اضافه نماید . این در حال است که تغییرات آنقدر جزیی است که نمی توان از آن بعنوان محصول ارتقاء یافته نام برد اما به هر حال در این وضعیت بحرانی صنعت خودرو همین تغییرات کوچک می تواند برای مشتریان ایرانی کمی هیجان انگیز باشد. تفاوت های سمند سورن سال نیز بیشتر در جهت مدرن سازی ظاهری و امکانات معرفی شده است.

از اصلی‌ترین آن‌ها می‌توان به بازنگری گرافیک داخلی چراغ‌های جلو و عقب اشاره کرد. بر این اساس از این پس سورن سال مجهز به چراغ‌های جلو جدید با گرافیک جذاب خواهیم بود که با طرحی متفاوت و رنگ مشکی داخلی عرضه می‌شود. همچنین احتمال می‌رود که نسخه‌های توربوشارژ این خودرو از خطوط قرمز رنگ درون کاسه چراغ جلو بهره‌مند خواهند شد که این موضوع می‌تواند جذابیت ظاهری آن را افزایش دهد.

چراغ‌های عقب این خودرو نیز که به کلی دستخوش تغییر در گرافیک داخلی و نمای ظاهری شده است، از این پس با طرح کریستالی شفاف و یا اصطلاحاً سفید برفی عرضه خواهد شد که همین امر باعث می‌شود چهره‌ای به مراتب اسپرت‌تر از گذشته داشته باشد. از دیگر تغییرات ظاهری صورت گرفته روی این خودرو می‌توان به اضافه شدن اسپویلر اسپرت روی در صندوق اشاره کرد که جلوه‌ای متفاوت به آن بخشیده است. سپر عقب نیز با اضافه شدن یک چشمی سنسور دنده عقب، اکنون دارای 3 عدد سنسور شده است. در نمای جلو نیز علاوه‌بر چراغ‌های جدید، شاهد بازبینی در جلوپنجره هستیم که با رنگ مشکی، ظاهری اسپرت و مهیج را برای سوران سال رقم زده است. رینگ‌های اسپرت آلومینیومی با طرح دایموندکات از دیگر مواردی است که چهره‌ای متفاوت و جوان‌پسند را برای سورن سال رقم زده است.

اما علاوه‌بر تغییرات ظاهری صورت گرفته در این محصول، شاهد بازنگری در کابین سورن سال هستیم که از بارزترین آن‌ها می‌توان به تریم مشکی با دوخت قرمز رنگ اشاره کرد. همچنین سردنده این خودرو نیز تغییر کرده و با رنگ مشکی پیانویی تزئین شده است. از سویی به جای تزئینات قطعات پلاستیکی با رنگ نقره‌ای مات، شاهد به‌کارگیری از طرح فیبرکربن روی کنسول مرکزی و رودری‌ها هستیم که جلوه‌ای اسپرت از کابین این سدان ملی را به نمایش درآورده است.

از امکانات رفاهی جدید در این خودرو می‌توان به اضافه شدن سیستم کروزکنترل، کامپیوتر سفری جدید و غربیلک فرمان جدید اشاره کرد که بسیار شبیه به نمونه به‌کار رفته در دنا پلاس دارد. همچنین غربیلک فرمان جدید این خودرو دارای پوشش چرمی با دوخت قرمز است که قابلیت تنظیم سیستم صوتی از روی فرمان را دارد.

شایان ذکر است سورن سال در بخش قوای محرکه و فنی بدون تغییر باقی مانده و دقیقا مانند نمونه‌های قبلی به بازار عرضه خواهد شد.

برچسب ها:

سمند سورن سال
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/11/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط