icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین شاسی بلند لوکس و الکتریکی هونگچی E115 آماده ورود به بازار

شاسی بلند لوکس و الکتریکی هونگچی E115 آماده ورود به بازار

comments 0 1399/2/27

برند لوکس ساز هونگچی در نمایشگاه خودروی گوانگژو از کانسپتی تمام الکتریکی در قامت یک شاسی بلند با نام E115  رونمایی کرد.این خودرو ساز چینی در آن زمان وعده تولید این محصول را داد و تا به امروز تصاویر زیادی از نسخه تولیدی منتشر شده است اما هم اکنون رسانه های چینی تصویری را منتشر نموده اند که بدون هرگونه پوشش استتاری است بطوریکه طراحی خودرو کاملا مشخص می باشد. با توجه به این تصاویر، شکل کلی نسخهٔ تولیدی این خودرو تا حد زیادی با نسخهٔ کانسپت یکسان است.

بنابراین در E115 تولیدی همان جلوپنجرهٔ بزرگ، چراغ‌های جلوی باریک LED و همان سقف کشیده با ستون‌های C تیز دیده می‌شود؛ اما یکی از بارزترین تفاوت‌ها این است که در نسخهٔ کانسپت یک عنصر طراحی عمودی پشت گلگیرهای جلو کار شده بود درحالی‌که در نسخهٔ تولیدی این قسمت با یک عنصر افقی قرمز و کرومی جایگزین شده است. E115 در عقب هم با چراغ‌های یکسانی که یک نوار LED بین آن‌ها کشیده شده، به‌وضوح یادآور نسخهٔ کانسپت است. البته LEDهای مثلثی شکل کوچکی که روی درب صندوق نسخهٔ کانسپت کار شده بود در اینجا دیده نمی‌شود.

 

با توجه به اینکه نسخهٔ کانسپت E115 با پنجره‌های مشکی به نمایش درآمده بود، امکان دیدن داخل آن وجود نداشت اما در بین این تصاویر جاسوسی جدید، عکسی هم از داخل آن وجود دارد که کابینی کاملاً پُر از تکنولوژی را نشان می‌دهد.

با توجه به این تصویر، شاسی‌بلند الکتریکی هونگچی به یک نمایشگر بزرگ مرکزی برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و یک صفحه آمپر تمام دیجیتالی مجهز شده است. علاوه بر این، به نظر می‌رسد برای کنترل تهویه هم یک نمایشگر لمسی اختصاص داده شده است. در این عکس همچنین کنسول مرکزی بزرگ و صندلی‌هایی که به نظر می‌رسد با آلکانترا پوشیده شده‌اند هم به چشم می‌خورد.

E115 شاسی‌بلند بسیار بزرگی است زیرا به گزارش رسانه‌های چینی، 5,160 میلی‌متر طول، 2,000 میلی‌متر عرض و 1,730 میلی‌متر ارتفاع دارد. فاصلهٔ محوری این خودرو نیز بسیار زیاد و برابر با 3,250 میلی‌متر است که چیزی در حد لیموزین‌ها است.

E115 به دو موتور الکتریکی مجهز است که یکی با 215 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور روی محور جلو و دیگری با 295 اسب بخار قدرت و 420 نیوتن متر گشتاور روی محور عقب نصب شده است. به لطف این نیرو، شاسی‌بلند بزرگ هونگچی ظرف تنها 4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. انرژی موردنیاز این موتورها هم توسط یک پکیج باطری لیتیوم یون 92.4 کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که با هر بار شارژ کامل امکان پیمودن 600 کیلومتر را فراهم می‌کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/2/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط