icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین شتاب گیری هیجان انگیز لامبورگینی SV رودستر را ببینید

شتاب گیری هیجان انگیز لامبورگینی SV رودستر را ببینید

comments 0 1398/12/1

قطعا مسئله شتاب گیری سوپر اسپرت یکی از هیجان انگیز ترین موارد محسوب می گردد. برای همین موضوع تست خودروهای مختلف در زمین های جانی بومر وجود دارد . این مسیر تست طول 5.1 کیلومتری داشته اما مسیری ساده نیست. زمین تست جانی بومر در فلوریدا واقع شده و بسیار مسطح است و قبلاً توسط شاتل‌های فضایی مورد استفاده قرار گرفته است. این مسیر هم‌اکنون تبدیل به جایی شده که شتاب خودروهای خاص و قدرتمند با استفاده از تجهیزات تست سرعت اندازه‌گیری می‌شود.

این بار می‌خواهیم با لامبورگینی آونتادور SV رودستر 2016 همراه شویم که البته فقط مسیر 800 متری را طی می‌کند و در همین بازه مسافتی کم نیز توانایی‌های خود را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر شتاب گیری می‌توانیم به غرش جذاب پیشرانه 12 سیلندر 6.5 لیتری 740 اسبی لامبورگینی هم گوش دهیم.

در دنده اول می‌توانیم به‌طور مختصر ثبت شتاب 1.0 جی را روی شتاب سنج ببینیم. خودرو با شتاب فوق‌العاده‌ای از زمین کنده شده و به پیش می‌رود. سرعت رسمی این خودرو در زمان عبور از مسافت 800 متر برابر با 256.2 کیلومتر در ساعت بوده و اگرچه ما اطلاعات دقیقی از رکورد آونتادور SV رودستر در زمان ثبت این سرعت را نداریم اما حدس می‌زنیم این هیولا مسافت 800 متر را در حدود 17 ثانیه طی کرده باشد که واقعاً سریع است.

ما معمولاً شاهد شتاب گیری خودروها در مسافت‌های طولانی‌تری هستیم اما مسافت‌های 800 متر نشان دهنده‌ی کشش و شتاب واقعی خودرو در چنین فواصل کمی هستند. قطعاً خودروهای دیگری هستند که در این مسافت می‌توانند به سرعت‌های بالاتری دست یابند اما محصولات استاندارد و دست نخورده‌ی زیادی را نمی‌توان یافت که همچون آونتادور بدرخشند. در بحث صدای تولیدی، وجود چنین خودروهایی محدودتر هم می‌شود.

برچسب ها:

لامبورگینی
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/12/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط