icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین شورولت بلیزر 2020 با پیشرانه جدید خواهد آمد

شورولت بلیزر 2020 با پیشرانه جدید خواهد آمد

comments 0 1398/5/11

ظاهرا بازگشت شورولت بلیزر در قالب یک کراس اوور به مذاق آمریکایی ها خوش آمده است چرا که این این خودرو در شش ماهه نخست سال جاری 15 هزار نسخه فروش داشته است.بلیزر جدید در ابتدای معرفی خود با دو پیشرانهٔ تنفس طبیعی مختلف شامل 2.5 لیتری چهار سیلندر و 3.6 لیتری V6وارد بازار شد اما گزارش ها نشان می دهد قرار است یک پیشرانه جدید برای این خودرو در مدل 2020 در نظر گرفته شده است.

داستان از آنجایی آغاز شده که جنرال موتورز برای مدل 2020 جی ام سی آکادیا ،پیشرانه 2 لیتری توربوی جدیدی را ارائه کرده است. از همین رو  Car & Driver اعلام کرده این پیشرانه به لیست بلیزر نیز افزوده شده است. گفته شده این موتور که 230 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور دارد، به‌صورت استاندارد در تیپ‌های 2LT و 3LT بلیزر عرضه می‌شود. البته قرار نیست این موتور توربوی جدید جایگزین پیشرانهٔ 2.5 لیتری تنفس طبیعی قبلی شود و آن موتور که 193 اسب بخار قدرت دارد همچنان در تیپ‌های L و LT ارائه خواهد شد.

 

 

قابل ذکر است با این پیشرانه جدید 2 لیتری سامانه چهار چرخ متحرک نیز عرضه خواهد شد این در حالی است که پیشرانه 2.0 لیتری تنفس طبیعی پیشین حتی بصورت آپشنال با این سامانه عرضه نمی شد. خریدارانی که خواهان قدرت بیشتری هستند نیز می‌توانند موتور 3.6 لیتری V6 تنفس طبیعی با 308 اسب بخار قدرت و 366 نیوتن متر گشتاور را انتخاب کنند ولی باید هزینهٔ زیادی بپردازند زیرا طبق گزارش Car & Driver، این پیشرانهٔ شش سیلندر فقط در تیپ‌های بالا ردهٔ RS و پریمر ارائه می‌شود که قیمت آن‌ها به ترتیب از 41,795 دلار و 43,895 دلار آغاز می‌گردد.

در هر حال شورولت بلیزر 2020 از اکتبر سال جاری قابل خریدارای است و مشخصات بیشتر را در آن زمان باید جستجو کرد.  هرچند هنوز مصرف سوخت این پیشرانهٔ 2 لیتری توربو مشخص نیست اما جنرال موتورز قبلاً گفته است که این پیشرانه به تکنولوژی سوپاپ TriPower و سیستم مدیریت فعال سوخت مجهز است که به‌منظور کاهش مصرف سوخت، در زمان سبک‌باری پیشرانه، دو سیلندر را غیرفعال می‌کند. انتقال نیروی این موتور هم به‌صورت استاندارد توسط یک گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/5/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط