icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین شورولت کوروت شاسی بلند را ببیند

شورولت کوروت شاسی بلند را ببیند

comments 0 1398/4/5

تب تولید شاسی بلند های جهان باعث گردیده شاهد محصولات عجیب و غریب و البته جذاب باشیم لذا شرکت های مانند رولز رویس وبنتلی که پیش از این فقط در زمینه سدان های لوکس فعالیت داشتند حالا دارای یک شاسی بلند هستند. در این بین باب لوتز که در شرکت های معتبری نظیر بی ام و کراسیلر،فورد و جنرال موتور فعالیت داشته است عنوان نموده شورولت باید با تولید یک شاسی بلندی نظیر پورشه کاین با قیمت پایه 100 هزار دلار باعث ارتقا برند کورت گردد. این یک ایده‌ی بسیار جنجالی است که قطعاً در صورت تحقق واکنش‌های زیادی خواهد داشت.

لوتز همچنین متعقد است اگر در جنرال موتور مانده بود اجازه لوکس تر شدن محصولات کادیلاک را نمی داد چرا که قیمت اقساط ماهانه محصولات کادیلاک نباید فراتر از 340 دلار در ماه برود .وی می گوید قیمت کادیلاک در همین حد است.وی می گوید اما کوروت را می توان لوکس تر کرد. او می‌گوید یک شاسی‌بلند بسیار قوی و سبک‌وزن که بهتر و بزرگ‌تر از پورشه کاین باشد و سقف تولید 20 تا 30 هزار دستگاهی داشته باشد مناسب نام کوروت است. این مدیر کارکشته‌ی خودرویی می‌گوید چنین خودرویی باید کابینی جادار و قوای محرکه‌ی سطح بالا و نه 6 سیلندر داشته باشد. لوتز حتی می‌گوید کوروت ظرفیت تبدیل شدن به برندی جداگانه را دارد.

 

البته این اتفاق برای نخستین بار نیز که رخ می دهد چرا که پیش از لوتز مدیران دیگری هم متعقد بوده اند کورت باید به یک برند مستقل تبدیل گردد.قابل ذکر است زمانی که عرضه شورولت کوروت موتور وسط به گوش رسید برخی کارشناسان احتمال دادند که جنرال موتور قصد دارد کوروت را به یک مستقل تبدیل نماید. این برند می‌توانست خودروهایی از مدل پایه گرفته تا کوروت 1000 اسبی و مدل الکتریکی را تولید کند.

ظاهرا کوروت به غیر از مسائل فوق با مشکلات دیگری هم سر به گریبان است . لوتز می گوید که شورولت کوروت موتور وسط در ابتدای کار بسیار محبوب خواهد شد و مشتریان پورشه 911 را به سمت خود جلب خواهد نمود اما در ادامه مشتریان جوان دوباره به سوی محصولات دیگر خواهد رفت و کوروت خودروی محبوب افراد سالخورده خواهد شد.

 اینجاست که شاسی‌بلند کوروت می‌تواند وارد بازار شود و آینده‌ی این نام را تضمین نماید. پورشه در سال 2002 کاین را معرفی کرد و اگرچه طرفداران در ابتدا شوکه شدند اما این خودرو به موفقیت فوق‌العاده‌ای دست یافت. شاید شورولت هم بخواهد با کوروت همین کار را انجام دهد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/4/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط