icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین صف آرایی پورشه 911 در مقابل آئودی R8 پرفورمنس، ب‌ام‌و M850i و نیسان GT-R

صف آرایی پورشه 911 در مقابل آئودی R8 پرفورمنس، ب‌ام‌و M850i و نیسان GT-R

comments 0 1398/2/17

زمان زیادی از معرفی پورشه 911 جدید نمی گذرد ولی خیلی زود  وارد بازار شده است و حالا وقت این است که عملکرد این خودرو را در مقابل رقبای قدرتمندتش ببینیم.بدین منظور وب سایتCarWow  نسل جدید این محصول پرفورمنس ژرمن ها را در مقابل آئودی R8 پرفورمنس، ب‌ام‌و M850i و نیسان GT-R  قرار داده است تا متوجه شویم که پورشه در خط مستقیم و درگ 400 متر چه عملکرد را در مقابل رقبای خود دارد.

پورشه 911 جدید

پورشه نسل جدید 911 را در دو نسخه کاررا S و کاررا 4S  عرضه کرده است. نسخه حاضر در این درگ تماشایی نسخه کاررا 4S  که به پیشرانه 6 سیلندر تویین توربوبا 450 اسب بخار قدرت و 530 نیوتن متر گشتارو مجهز شده است.نیروی این موتور قدرتمند توسط جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چهار چرخ خودرو منتقل می گردد. کاررا 4S طبق اعلام رسمی پورشه ظرف 3.4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 305 کیلومتر بر ساعت را دارد.

آئودی R8  پروفمنس جدیدترین مدل این سوپر اسپرت که از معرفی آن زمان زیادی نمی گذرد. همچنین این خودرو تنها گزینه تنفس طبیعی این جمع بوده و از پیشرانه 5.2 لیتری V10 لامبورگینی اوراکان سود می برد که قدرتی برابر با 620 اسب بخار و گشتاوری برابر با 580 نیوتن متر را توسط  یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه و سیستم کواترو به چهار چرخ خودرو منتقل می کند.  R8 پرفورمنس برای اینکه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد به 3.1 ثانیه زمان نیاز دارد درحالی‌که حداکثر سرعت آن به 330 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تنها غیر آلمانی حاضر در این درگ گودزیلای ژاپنی یا همان نیسان GT-R است که با پکیج نیسمو پا به این رقابت گذاشته است. در زیر کاپوت این اسپرت ژاپنی یک پیشرانهٔ 3.8 لیتری V6 توئین توربو با 600 اسب بخار قدرت و 652 نیوتن متر گشتاور قرار دارد. وظیفه انتقال قدرت به هر چهار چرخ خودرو بر عهده جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک نهاده شده است. GT-R نیسمو ظرف تنها 2.8 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد که سریع‌ترین شتاب در بین شرکت‌کنندگان این درگ به‌حساب می‌آید.

دیگر آلمانی که باید در مقابل پورشه 911 صف آرایی کند بی ام و M850i خواهد بود. این خودروی اسپرت اما لوکس آلمانی دارای وزنی معادل 2015 کیلوگرم است که شاید در این درگ برایش ایجاد مشکل نماید و حریف آسانی برای دیگر رقبا باشد اما به یاد داشته باشید که این خودرو به پیشرانه 4.4 لیتری V8 توئین توربو با 530 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر مجهز گردیده است. نیروی این موتور توسط جعبه دنده  هشت سرعتهٔ اتوماتیک و سیستم XDrive به هر چهارچرخ منتقل شده و ماشین را ظرف 3.7 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

با مقایسه اعداد و ارقام فوق متوجه خواهیم شد که پورشه ضعیف ترین گزینه این درگ است. حال سئوال این است که پورشه 911 می تواند بر حریفان غلبه کند یا باید منتظر عرصه نسخه قدرتمندتر آن نظیر GT3  باشیم. برای گرفتن پاسخ بهتر است این ویدئوی مهیج را به تماشا بنشینید.

برچسب ها:

درگ
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/2/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط