icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین طناب کشی جنجالی مدل کوچک شده سایبر تراک با فورد F-150

طناب کشی جنجالی مدل کوچک شده سایبر تراک با فورد F-150

comments 0 1399/1/13

تسلا زمانی که پیکاپ سایبر تراک را رونمایی کرد موجب شکاف بین خودرو دوستان و صاحب نظران شد. بسیاری این خودرو را یک نوآوری و مدرن و البته جذاب می دانند اما در مقابل هم بسیاری هستند که تیغ انتقاد خود را بر روی این محصول جنجالی تسلا کشیدند.

حال قبل از ورود رسمی این تراک توانمند الکتریکی به بازار، در گوشه و کنار دنیا عده‌ای دست به کار شده و نسخه‌های دست‌ساز مشابه سایبرتراک را تولید کرده‌اند. جالب‌ترین نسخه که توانایی‌های شگفتی نیز دارد، یک نسخه مینی با مقیاس یک‌دوم از سایبرتراک است.

این خودرو توسط جیمز هابسون از کانال یوتیوبی معروف Hacksmith و تیم او ساخته شده است. هرچند ورود به این خودرو باید از سقف آن و نه درب‌های کناری صورت پذیرد.

احتمالاً در ملاقات نخست با این مینی سایبرتراک که ابعادی شبیه ماشین‌های اسباب‌بازی دارد، آن را دست کم خواهید گرفت. بدنه این مدل از ورق بسیار مقاوم استیل ضدزنگ 3 میلی‌متری ساخته شده و در ویدئو نیز شاهد مقاومت آن در برابر ضربه پتک خواهید بود. نکته جالب‌تر استفاده از سه موتور الکتریکی برای پیشرانه است که گشتاوری 850 نیوتن متری دارد که فراتر از انتظار است.

شگفتی واقعی شروع رقابت طناب‌کشی بین این خودرو و تعدادی خودروی معروف است. ابتدا این خودرو به سراغ یک شورولت اسپارک با موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری می‌رود و طوری آن را می‌کشد که قسمت نگه‌دارنده قلاب بکسل شورلت نیز از جا کنده می‌شود.

رقیب بعدی یک پولاریس است که برای آفرود استفاده می‌شود. این خودرو با انتقال نیرو به هر چهار چرخ هم نمی‌تواند کوچکترین مقاومتی در برابر بچه تسلا نشان دهد. سرانجام طناب‌کشی به مرحله غول آخر می‌رسد. جایی که یک فورد F-150 فول سایز در انتظار این وروجک برقی است. طبیعی است که با وجود وزن بسیار کم 450 کیلوگرمی سایبرتراک، در اینجا فورد برنده باشد اما اگر با تعدادی وزنه و سنگین کردن سایبرتراک کوچولو، تعادل را به رقابت برگردانیم نتیجه چه خواهد شد. برای این کار تقریباً 700 کیلوگرم وزنه به این خودرو اضافه شد و طناب‌کشی مجدد آغاز شد.

خوب نمی‌خواهیم نتیجه این رقابت جذاب را لو دهیم. با دیدن این ویدئو، ما که یکی از این خودروهای سایبرتراک نصفه نیمه را آرزو کردیم.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/1/13
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط