icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین عنوان بهترین موتور سال به فراری تعلق گرفت

عنوان بهترین موتور سال به فراری تعلق گرفت

comments 0 1397/3/19

هر ساله نشریات و موسسات معتبر، ترین های بخش های مختلف در دنیایی خودرو را معرفی می کنند که در نوع خود جذاب می باشد. در این بین فراری علی رغم عرضه محصولات عالی  در سال جاری از بردن هرگونه عنوانی محروم بود. شاید این برند قرمز پوش ایتالیایی نیاز به این عناوین نداشته باشد اما در هرصورت بدست آوردن جایزه برترین های سال می تواند صحه بر عملکرد هر برندی داشته باشد.

فراری پیستا 488

فراری که علاوه بر ظاهر جسور و زیبایی محصولات به تولید خودروهای قدرتمند مشهور است امسال تهایتا توانست در بخش بهترین موتور مکان اول را از آن خود کند.این عنوان مهم بواسطه پیشرانه قدرتمند 3.9 لیتری توربو شارژر هشت سیلندر در سال 2018 به فراری رسید.

دن اسلاونیچ مدیر جایزه ی IEOTY در این خصوص اعتقاد دارد که این موتور هشت سیلندر که در فراری 448 GTB مورد استفاده قرار گرفته است  مثال بارزی از یک پیشرانه قدرتمند با راندمان بالاست. در ادامه وی می گوید :حال در سال 2018 این پیشرانه با بروزرسانی های انجام شده در نسخه فراری پیستا ،ضمن تقویت شدن از عملکرد بهتری برخوردار بوده و این موتوررا می توان یک اثر هنری از این خودرو ساز دانست.

فراری  488

موتور  3.9 لیتری فراری  بروی پیستا قدرتی برابر با 711 اسب بخار و گشتاوری برابر با 770 نیوتن متر را تولید می کند که نسخه استفاده شده آن بر روی فرار 488 GTB حدود 50 اسب بخار قدرت و 10 نیوتن متر گشتاور کمتر تولید می کند.فراری پیستا با این موتور ظرف مدت زمان 2.85 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت می رساند و این میزان شتاب را تا حداکثر سرعت 300 کیلومتر بر ساعت حفظ می نماید.فراری بصورت رسمی اعلام کرده این پیشرانه قویترین موتور تاریخ این برند ایتالیایی می باشد.

در این رده بندی فرار با کسب 486 امیتاز ار 68 داور حاضر در این رای گیری در مکان اول قرار گرفت و پس از آن پورشه توانست با کسب 198 امیتاز با موتور 3.0 لیتری خود در جایگاه دوم بیاستد.اما باز هم فراری با پیشرانه 6.5 لیتری 12 سیلندر مدل سوپر فست مکان سوم هم به خود اختصاص داد.

دیگر موتورهای شرکت کننده نیز شامل موتور 2.5 لیتری 5 سیلندر توربو از آئودی با 110 امتیاز (متعلق به مدل TT RS و RS3) در جایگاه هفتم، موتور برقی تسلا با 149 امتیاز در جایگاه چهارم و موتور 2 لیتری توربوی پورشه (مدل های 718 باکستر و کیمن) با 68 امتیاز در جایگاه نهم هستند.

فراری را باید حاکم بدون منازع جهان دانست چرا که این شرکت علاوه بر اینکه در 3 سال پی یا پی توانسته مقام اول را بدست آرود تاکنون 27 جایزه در بخش موتوری را به خود اختصاص داده است. همچنین فراری 5 بار مقام اول بهترین موتور سال را به خود اختصاص داده است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/3/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط