icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فارادی فیوچر اولین خودروی فوق پیشرفته ی خود را معرفی کرد + تاریخچه

فارادی فیوچر اولین خودروی فوق پیشرفته ی خود را معرفی کرد + تاریخچه

comments 0 1397/6/11

این شرکت تازه تأسیس آمریکایی بسیار تکنولوژیک است و قرار است با تسلا رقابت کند

فارادی فیوچر یک استارت آپ آمریکایی تکنولوژیِ محور می باشد که در زمینه ی خودروهای برقی بسیار هوشمند فعالیت دارد. این شرکت در سال 2014 تأسیس شده است و در سیلیکون ولی ایالت کالیفرنیا آمریکا، محلی که اکثر پیشتازان تکنولوژی جهان در آن جمع شده اند، قرار دارد. این کمپانی پیشرفت بسیار شایان توجهی را تجربه کرده است به طوری دو سال پس از تأسیس، یعنی در سال 2016، حدود 1000 کارمند در این شرکت مشغول به فعالیت  بودند. نام این کمپانی نیز از یکی از قوانین موجود در فیزیک به نام قانون القای فارادی الهام گرفته شده است.

اولین دستاورد این شرکت یک خودروی مفهومی به نام FF ZERO1 می باشد که از نیروی برق برای حرکت استفاده می کند و تک نفره است و در سال 2016 توسط این کمپانی پیشرفته معرفی شد. اما در آن زمان هیچگونه برنامه ای درباره ی زمان عرضه ی نسخه ی تولیدی کانسپت ZERO1 اعلام نگردید.

اما در اواخر سال 2017 بود که FF یا همان Faraday Future با بحران شدید مالی رو به رو شد و ادامه ی فعالیت هایش با مشکل مواجه شده گردید. با این حال پس از مدتی به طور کاملا نا معلوم اخباری مبنی بر سرمایه گذاری های دوباره توسط این شرکت برای تأسیسات جدید منتشر شد که همه را متعجب کرد و منشا دارایی های جدید FF نامعلوم بود. اما مدتی بعد این شرکت به ابهام ها پایان داد و سرمایه گذار جدید خود را معرفی کرد. این کمپانی مرموز شرکتی نبود جز یک گروه تجاری بزرگ چینی به نام اورگرند (Evergrande). چینی ها که خود در حال پیشرفت قابل توجهی در صنعت خودرو، بخصوص محصولات برقی هستند و مالکیت بسیاری از شرکت های خودروساز جهانی را هم به دست آورده اند این بار در قلب ایالات متحده با سرمایه گذاری به میزان 2 میلیارد دلار صاحب 45 درصد از سهام یکی از پیشرفته ترین خودروسازی های دنیا یعنی فارادی فیوچر شدند. مهمترین نکته سیاست این شرکت آسیای شرقی می باشد که در خود آمریکا صاحب شرکتی شده است که با غول خودروسازی برقی دنیا یعنی تسلا در آمریکا به رقابت می پردازد. البته که جدال اقتصادی و تعرفه ای بین چین و آمریکا هم همیشه جای بحث در این معامله را باز می گذارد.

اما پس از این سرمایه گذاری فارادی فیوچر جانی دوباره می گیرد و اهداف خود را نیز بیش از پیش آینده نگرانه مشخص می کند. یکی از این چشم اندازها آغاز طراحی و تولید مدل FF91 می باشد که در آن زمان با هدف فوق سریع بودن و فوق لوکس بودن یک خودروی برقی این پروژه را آغاز کرد. اولین تصویری که از این مدل دیده شد اواخر جولای 2018 بود که ساختار تولید شده ی این خودرو را در کارخانه نشان می داد و به معنی جلو بودن این شرکت از زمان بندی تعیین شده بود و بر اساس گزارشات تحویل FF91 از اواخر 2018 تا اواسط 2019 اتفاق خواهد افتاد.

حالا یک ماه پس از انتشار اولین تصاویر از این مدل فارادی فیوچر از نسخه ی پیش تولید FF91 رونمایی کرد که نشان دهنده ی کراس اوور کوچکی از این شرکت با ظاهر مدرن می باشد. با این رونمایی مشخص می شود که اولین مدل این کمپانی فقط در انتظار گذراندن تست های نهایی است تا به مشتریان عرضه شود.

مشخصات اعلام شده توسط FF مشخص می کند که FF91 از پیشرانه ی برقی 780 کیلوواتی بهره می برد و مجهز به باتری های 130 کیلووات ساعتی است و می تواند در مدت 2.39 ثانیه از حالت سکون به 100 کیلومتر بر ساعت برسد و با این مشخصات رقیب اصلی خود یعنی تسلا مدل X دیگر شانسی برای رقابت نخواهد داشت. فارادی فیوچر در معرفی این کراس اوور گفته است که FF91 یک خودروی روباتیک هوشمند می باشد که با توجه به تکنولوژِی های ارتباطی پیشرفته باعث به وجود آمدن یک فضای آزاد برای حرکت کردن، زندگی کردن و نفس کشیدن می شود.

قرار است اطلاعات کامل تر از این خودروی بسیار پیشرفته یک ماه دیگر در اختیار مردم و رسانه ها قرار گیرد با این حال در حاضر می توان این خودرو را برای سال 2019 سفارش داد.

user-img

نویسنده :

کسری اخوی

comments 0 1397/6/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط