icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فراری و دو راهی تولید شاسی بلند

فراری و دو راهی تولید شاسی بلند

comments 0 1396/11/17

سوپر اسپرت سازان جهان همیشه و در تمامی تاریخ چند ساله خود  سعی نموده اند که بر اساس یک چهار چوب کلی که در حقیقت سیاست های اصلی این شرکت ها بوده به تولید و عرضه خودرو بپردازند. برخی از این سیاست ها تشکیل دهنده هویت این برندها بود و نادیده گرفتن این موارد برای شرکت حکم مرگ و زندگی را خواهد داشت.اما پیشرفت تکنولوژی و تغییر ذائقه خریداران باعث شده که شرکت های معتبر این صنعت براحتی قوانین چند ساله خود را زیر پا بگذارند و همگام با سلیقه خریداران تغییر نمایند.

در دهه اخیر تب داشتن یک شاسی بلند به مانند یک اپیدمی در بین تمامی اقشار جامعه فراگیر شده است و شرکت هایی که ساخت شاسی بلند را عار می دانستند به سرعت تغییر چهره داده و سریعتر از آنچه تصور می شد در سبد محصولت خود شاسی بلند های لوکسی را فراهم کردند. لامبورگینی ،پورشه و بنتلی سوپر اسپرت و لوکس سازانی بودند که اولین SUV های خود را وارد بازار کرده اند.

در این بین کمپانی ایتالیایی فراری هنوز اصرار بر سیاست های خود دارد و عملا برای تولید یک شاسی بلند اقدامی را شروع نکرده است. جانشین سابق مدیر عامل فراری در گذشته بارها تاکید کرده بود که امکان ندارد روزی شاهد خودروی سدان چهار درب و یا شاسی بلند با لوگوی فراری باشید.اما ظاهرا موفقیت رقیب های سنتی ،سرخیو مارکیونه مدیر عامل فیات کرایسلر مالک فراری را مجاب کرده است تغییر موضع دهد و در سخنان خود اشاره کرده است که این شرکت در حال بررسی تولید یک شاسی بلند می باشد.

شاید تغییر موضع آقای مدیر عامل بدلیل عرضه شاسی بلند توسط رولز رویس و استون مارتین باشد که پیشرو در صنعت لوکس سازی خودرو بوده اند.مدیران فراری خیلی دیر متوجه شده اند که رقبا اصراری بر سیاست های سنتی خود ندارد و به سادگی جهت تامین نیاز های جامعه هدف ،تغییر مسیر خواهند بود.

در مقابل طرفرداران برند فراری در دنیا کم نیستند اما  علاقمندان به خرید محصولات این شرکت نمی توانند براحتی خودروی خود را تحویل گرفته و حدود دو سالی را باید منتظر باشند. دلیل این امر این است که  طی سالیان اخیر میزان ثروتمندان دنیا افزایش یافته و تقاضای برای محصولا فراری دو چندان گردیده و از همین رو فراری در سال گذشته تیراز خود را به 8400 دستگاه رسانده و در ادامه سعی کرده است این عدد را در سال 2018 به نه هزار دستگاه برساند.اما این تاخیر بلند مدت و تکمیل نبودن سبد محصولات فراری؛ ذعم مدیر عامل این شرکت را به شدت مشغول نموده چرا که می داند ثروتمندان جهان نمی توانند برای تحویل خودرو خود مدتها صبر نمایند و با این روش قافیه را به رقبای خود خواهد باخت.

در نهایت باید منظر ماند که آیا فراری  تن به ساخت suv خواهد داد یا خیر.البته منابع نزدیک به فراری بیان کرده‌اند که فراری قصد دارد یک خودروی تمام چرخ محرک مناسب برای تمام جاده‌ها را بر پایه همان فراری GTC4Lusso به بازار عرضه کند و آن‌چه این خودرو را از یک SUV، اسپرت‌تر می‌کند، جایگاه قرارگیری راننده است که عقب‌تر از SUV‌های موجود در بازار است.

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/11/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط