icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فراری 612 اسکاگلیتی شوتینگ بریک رونمایی شد،عجیب اما واقعی

فراری 612 اسکاگلیتی شوتینگ بریک رونمایی شد،عجیب اما واقعی

comments 0 1398/3/20

کمپانی ایتالیایی فراری در سال 2011 برای همیشه به تولید فراری 612 اسکاگلیتی گرند تور پایان داد تا دوستدارن  این فراری جذاب  از حضور نسخه های جدید تر این خودرو محروم شوند. اما به تازگی یک شرکت هلندی  بنام وندنبرینک (Vandenbrink) اقدام به تولید نسخه شوتینگ بریک این سوپر اسپرت  نموده که نتیجه کار یک شاهکار هنری شده است. شرکت فوق چندان بنام و مشهور نیست اما تولید این خودرو می تواند باعث  طی کردن پله های ترقی شرکت یاد شده باشد.  فرایند ساخت این خودرو بیش از 10 سال طول کشیده است اما نتیجهٔ این تلاش طولانی خلق خودرویی است که می‌توان آن‌را یک اثر هنری دانست.

شرکت وند بریک برای توسعه این خودر از یک گرند تور به شوتینگ بریک تغییرات گسترده را اعمال کرده است اما با همان نگاه اول می توان متوجه شده که با یک فراری 612 اسکاگلیتی روبرو هستیم  چرا که این شرکت هلندی سعی نموده هویت بصری خودرو را حفظ نماید.به هر حال ظاهر خودروی بسیار جذاب تر از نسخه معمولی شده است. پروژهٔ ساخت چنین خودرویی برای اولین بار در سال 2009 مطرح شد اما همان‌طور که انتظار می‌رفت، اضافه کردن که درب هاچ‌بک بزرگ به یک سوپراسپرت فراری هرگز کار ساده‌ای نیست.

با نگاهی به تصاویر متوجه خواهیم شد که سازنده هلندی در نهایت هنرمندی توانسته فرم کلاسیک خودروهای شوتینگ بریک را با هاچ بک های کشیده ای نظیر  پورشه پانامرا اسپرت توریز ترکیب نماید . در نمای جانبی نیز شیب ملایم سقف کاملا مشهود که در انتها بدنه توسط یک ستون C بسیار پهن به بدنه متصل شده است. روی سقف هم پنجره‌ای دوقلو کار شده که یکی از ویژگی‌های بسیار جالب این خودرو محسوب می‌شود. در بخش عقبی خودرو اما همان نمای آشنای 612 ولی با فرم هاچ‌بک دیده می‌شود.

وندنبرینک سعی کرده کابین خودرو بدون تغییر باقی بگذارد اما به هر حال بدنه شوتینگ بریک باعث گردیده فضای داخلی اندکی بزرگتر شود.این افزایش فضای به پشت صندلی هار ردیف دوم باز می گردد که صندوق باری بزرگ با پوشش چرم را بوجود آورده است. شرکت وندنبرینک مشخص نکرده که حجم این صندوق چقدر است اما بااین‌حال بزرگ‌تر از 612 معمولی به نظر می‌رسد.

در بخش قوای محرکه هم تغییری ایجاد نشده بنابراین پیشرانه 5.7 لیتری 12 سیلندر تنفس طبیعی همچنان در زیر کاپوت خودرو در جهت تامین نیروی مورد نظر ایفای نقش می کند. این موتور سنتی 540 اسب بخار قدرت را در اختیار چرخهای عقب قرار می دهد.

 گفته شده این خودرو بر اساس یک 612 اسکاگلیتی مدل 2005 با کارکردی نزدیک به 29 هزار کیلومتر ساخته شده است. سازنده برای این فراری منحصربه‌فرد قیمت 300 هزار یورویی را اعلام کرده که مبلغ گزافی است اما باید توجه داشت که این یک فراری سفارشی است که حداقل فعلاً هیچ نمونهٔ دیگری مثل آن وجود ندارد. وندنبرینک فعلاً همین یک دستگاه از 612 شوتینگ بریک را ساخته اما گفته است که نمونه‌های دیگری از آن فقط با سفارش علاقه‌مندان ساخته خواهد شد.

برچسب ها:

فراری ferrari
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/3/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط