icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فروش 30 هزار دستگاهی جتا،برند چینی فولکس واگن

فروش 30 هزار دستگاهی جتا،برند چینی فولکس واگن

comments 0 1398/9/20


گروه فولکس واگن با در اختیار داشتن 12 برند بسیار معتبر یکی از غول های خودروسازی جهان به شما می رود و شاید آخرین چیزی که به ذهن خطور کند ایجاد یک برند جدید توسط این گروه است. اما جالب بدانید فولکس واگن در اویل سال جاری میلادی دقیقا همین کار را انجام داد و برند مستقل جتا را برای بازار چین تاسیس نمود.  این برند جدید بخش پایه‌ای بازار و به‌ویژه خریداران جوان خودرو اولی از شهرهای بزرگ چین که هنوز سطح مالکیت خودرو در آن‌ها بسیار پایین است را هدف قرار داده است.

به نظر می‌رسد این ریسک فولکس‌واگن نتیجه داده است زیرا جتا طی سه ماه نخست حضور در بازار چین نزدیک به 30 هزار دستگاه فروش داشته که موفق‌ترین سه ماه نخست در بین تمامی برندهای جدید در چین محسوب می‌شود. این فروش بسیار قابل‌توجهی است خصوصاً با توجه به اینکه جتا فعلاً تنها دو مدل شامل سدان VA3 (که قبلاً با نام فولکس‌واگن جتا شناخته می‌شد) و کراس‌اوور VS5 (نسخۀ ری‌بج شدهٔ سئات آتکا) را به بازار عرضه می‌کند. کراس‌اوور کامپکت VS5 تقریباً 80 درصد از فروش جتا را به خود اختصاص داده است. انتظار می‌رود فروش این برند نوپا با رونمایی از سومین محصول خود یعنی کراس‌اوور میان سایز VS7 (نسخهٔ ری‌بج شدهٔ سئات تاراکو) از این هم بیشتر شود.

عضو هیئت‌مدیرهٔ فروش برند فولکس‌واگن «یورگن استاکمن» در مورد برند جتا می‌گوید:

بخش پایه در بازار خودروی چین تاکنون تقریباً در انحصار برندهای چینی بوده است. برند جتا شکاف بین بخش پایه و بخش سطح بالای بازار که برند فولکس‌واگن در صدر آن قرار دارد را پُر می‌کند. ما در این شکاف پتانسیل فوق‌العاده‌ای می‌بینیم و شروع طوفانی جتا این ادعا را اثبات می‌کندبخش پایه هم‌اکنون حدود یک‌سوم از کل خودروهای سواری در چین را تشکیل می‌دهد و حدود 80 درصد از خریداران برای اولین بار در زندگی خود یک خودرو را خریداری می‌کنند. جالب اینجا است که به گفتهٔ فولکس‌واگن خریداران خودرو اولی در چین به‌طور میانگین 20 سال جوان‌تر از خودرو اولی‌های اروپا یا آمریکا هستند و مایل‌اند برای خرید اولین خودروی خود بین 8 تا 15 هزار یورو هزینه کنند. برند جتا با روند فروشی تقریباً به‌طور کامل دیجیتالی و شبکهٔ فروشی با نمایشگاه‌های دیجیتالی مستقل یا ادغام‌شده در نمایندگی‌های فولکس‌واگن، در بزرگ‌ترین بازار خودروی دنیا فعالیت می‌کند. پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری تعداد نمایندگی‌های جتا به 200 عدد برسد. تمامی محصولات این برند نیز توسط جوینت ونچر فولکس‌واگن-فاو در کارخانهٔ چنگدو تولید می‌شوند.

برچسب ها:

جتافولکس واگن
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/9/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط