icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فناوری تکنولوژی تبدیل اشیای نامرئی به قابل‌رؤیت توسط نیسان رونمایی شد

فناوری تکنولوژی تبدیل اشیای نامرئی به قابل‌رؤیت توسط نیسان رونمایی شد

comments 0 1397/10/17

این روزها پیشرفت تکنولوژی حد و مرز نمی شناسد. پیرو همین مطلب نیسان به تازگی از فناوریی رونمایی کرده است که می تواند اشیای نامرئی را برای راننده قابل رویت نماید.

فناوری فوق که I2V نام دارد با ادغام اطلاعات جمع آوری شده توسط سنسور های درون و بیرون خودرو با داده موجود در فضای ابری ،باعث خواهد شد کلیه موانع اطراف خودرو،پشت خودرو ،پشت پیچ و حتی پشت دیوار ها برای راننده قابل مشاهده گردد.

فناوری مرئی کننده نیسان

مشاهده موانع و اشیا نامریی در بهبود ایمنی و رانندگی خودرو باعث بهبود چشمگیری خواهد شد. نیسان می‌گوید این سیستم اطلاعاتی درباره‌ی ترافیک و زمان سفر تخمینی را ارائه خواهد کرد.البته این فناوری اطلاعات قابل توجهی دیگر نظیر سریعترین لاین حرکتی در ترافیک ها را در اختیار راننده قرار می دهد.(البته این قابلیت برای ایرانی ها بسیار کاربردی خواهد بود!!!)

فناوری مرئی کننده نیسان

توضیح بیشتر در خصوص این فناوری کمی مشکل است نیسان در تشریح آن می گوید سیستم فوق نقشه ای 360 درجه از محیط اطراف را تهیه می نماید. این امر باعث می‌شود سیستم جدید نیسان اطلاعاتی درباره‌ی عابران پیاده‌ی نزدیک، علائم ترافیکی خیابان و تقاطع‌های پیش رو را فراهم کند.

فناوری مرئی کننده نیسان

این سیستم همچنین می تواند راننده را بطور دائم اسکن نماید که همین امر موجب می گردد که خودرو نیاز ها راننده بهتر تشخیص دهد. به عنوان مثال خودروی می تواند خستگی راننده را احساس نماید یا بداند که راننده چه زمانی به کمک نیاز دارد.

فناوری مرئی کننده نیسان

این تکنولوژی تنها به وظایف اعلام‌ شده محدود نبوده زیرا نیسان می‌گوید اطلاعات دیگری را نیز می‌توان داخل خودرو نشان داد. از جمله این موارد می‌توان به اطلاعات سفر گرفته تا جدیدترین نقاط هات اسپات و… اشاره کرد.

فناوری جدید نیسان برای خودروهای سنتی و همچنین خودرو های خودران قابلیت سازگاری دارد. همچنین نیسان می گوید این نوآوری دریچه جدید آینده صنعت خودرو خواهد بود.

برچسب ها:

نیسانفناوری
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/10/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط