icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فورد سری F سوپر دیوتی 2020 رسما معرفی شد

فورد سری F سوپر دیوتی 2020 رسما معرفی شد

comments 0 1397/11/19

بازار پیکاپ های هوی دیوتی آمریکا رقابتی از همیشه دنبال می شود بطوریکه هر سه خودروساز این کشور در جریان نمایشگاه خودروی دتیرویت از نسل های جدید یا نسخه های بروز شده پیکاپ های خود رونمایی کرد. بعبارتی پس از رونمایی از پیکاپ قدرتمند شورلت سیلورادو HD، دوج رم HD و جی‌ام‌سی سی‌یرا HD حالا نوبت به فورد رسیده است تا از نسخه بروز رسانی شده پیکاپ هوی دیوتی سری F رونمایی کند.

باید توجه توجه داشت این پیکاپ سنگین فورد بر خلاف رقبا ،خودرویی جدیدی محسوب نمی شود بلکه نسخه ارتقاء یافت نسل فعلی است که برورسانی هایی را در ظاهر و باطن تجربه کرده است. در دماغه این خودرو از جلو پنجره جدید و چراغهای LED تغییر یافته ای استفاده شده که ظاهراین سوپر دیوتی را قلدر تر از قبل کرده است.فورد تاکید کرده است با تغییرات جزیی در سپر خودرو علاوه بر بهبود آیرودینامیک بدنه ،خنک کنندگی پیشرانه افزایش یافته است. در بخش عقبی خودرو نیز چراغ‌هایی با گرافیک جدید، سپر جدید و تغییراتی در درب قسمت بار دیده می‌شود.

اما عجله نکنید چرا که مهمترین تغییر این خودرو را باید در بخش فنی جستسجو کرد،چرا که علاوه بر پیشرانه فعلی 6.2 لیتری V8 بنزینی ،موتور عظلانی 7.3 لیتری بنزینی نیز برای این خودرو قابل سفارش است.البته فورد تاکنون هیچ اطلاعاتی در خصوص قدرت ،گشتاور و میزان تحمل یدک شی این خودرو سخنی به میان نیاورده است اما این برند آمریکایی عنوان کرده است پیشرانه V8  ارائه شده ،قدرتمندترین موتور در این کلاس خواهد بود که توانایی حمل بار و یدک کشی مناسبی دارد. در این موتور از طرح میل بادامک درون بلوک سیلندر، معماری سوپاپ OHV، بلوک چدنی و میل‌لنگ فولادی فورج‌کاری شده استفاده شده است.

فورد سری  F جدید علاوه بر پیشرانه های بنزینی فوق با پیشرانه دیزلی 6.7 لیتری 8 سیلندر نسل قبلی که حالا ارتقاء یافته نیز عرضه خواهد شد.این پیشرانه دیزلی به منظور کاهش تولید صدا و بهینه سازی فراِیند احتراق ،به سیستم تزریق سوخت جدید مجهز شده و در کنار آن سیستم توربو دچار تغییر هندسی شده است.تغییرات فوق باعث افزایش میزان قدرت و گشتاور این پیشرانه شده است که تاکنون از سوی فورد اعلام نشده است. پیشرانهٔ 6.2 لیتری V8 بنزینی نیز همچنان به‌عنوان موتور پایهٔ سوپر دیوتی باقی‌مانده است که به گفتهٔ فورد، قابلیت‌های اثبات‌شده‌ای را با قیمت مناسب ارائه می‌کند.

همچنین فورد سری F سوپر دیوتی 2020 از جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک جدیدی برای انتقال قدرت استفاده کرده است.این جعبه دنده تنها 1.6 کیلوگرم از نسخه 6 سرعته فعلی سنگین تر است و به لطف ابعاد جمع و جورش در همان محفظه سابق جای می گیرد.با توجه به افزایش تعداد دنده ،این گیربکس از ضریب دنده های بیشتری نسبت به نسخه 6 سرعته بهره برده و شامل 5 حالت معمولی، یدک کشی، اقتصادی، لغزنده، شن‌وماس می باشد. این گیربکس جدید برای موتورهای 7.3 لیتری V8 بنزینی و 6.7 لیتری V8 دیزلی قابل سفارش خواهد بود.

نسخه جدید این سوپر دیوتی فورد به سیستم یدک کشی با عنوان Pro Trailer Backup مجهز شده است که قدرت مانور دهی در هنگام حمل تریلر های بزرگ را در مکان تنگ راحتر می کند.سیستم فوق همراه با سیستم دنده عقب حمل تریلر  عرضه شده که با استفاده از خطوط راهنمای حرکت تریلر و راهنمای حرکت فرمان باعث خواهد شد تریلر براحتی در مسیر دلخواه به سمت عقب حرکت کند. علاوه بر این، تمامی مدل‌های سوپر دیوتی جدید به مودم اینترنت 4G LTE وای فای با قابلیت اتصال 10 دستگاه و شارژ بی‌سیم مجهز شده‌اند درحالی‌که آپشن‌های فراوانی هم برای آن‌ها قابل سفارش است.

فورد برای پیکاپ عظلانی خود سیستم های بیشمار ایمنی نظیر حفظ حرکت میان خطوط، سیستم اطلاع‌رسانی نقاط کور، سیستم مانیتورینگ تریلر و سیستم کمکی پیش از برخورد با ترمز اضطراری خودکار و قابلیت تشخیص عابر پیاده را در نظر گرفته است.بر اساس اعلام فورد ،پیکاپ سوپر دیوتی سری F جدید ،بیشترین میزان تست و آزمیش ها را با بیش از 1 میلیون کیلومتر پشت سر گذاشته است.

این سوپر دیوتی جدید آمریکایی در نمایشگاه خودروی شیکاگو بصورت رسمی رونمایی خواهد شد اما از پاییز سال جاری برای ورود به بازار مهیا خواهد شد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/11/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط