icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فولکس واگن ،بوگاتی و لامبورگینی را می فروشد

فولکس واگن ،بوگاتی و لامبورگینی را می فروشد

comments 0 1398/2/22

بر اساس اطلاعات منتشر شرکت فولکس واگن بعنوان غول خودروسازی جهان قصد دارد  تا سال 2030 تغییرات ساختاری بزرگی را در سیستم کاری خود بوجود آورد . بر همین اساس بارزترین این تغییرات به واگذاری زیر برند های لوکس باز می گردد. البته فولکس واگن تاکنون اسمی از برندهای لوکسی که قرار است بفروش برساند به میان نیاآورده است.  اما سایت Automobile در گزارشی، به تشریح ایده‌های اولیه‌ی این شرکت پرداخته است.

فولکس واگن ،آئودی و پورشه را همچنان نزد خود نگاه خواهد داشت اما دیگر برند ها چندان جایگاه ایمنی نخواهند داشت. برای مثال برند اشکودا دچار تغییرات عمده ساختاری خواهد شد و احتمال فروش برند های لوکسی نظیر بنتلی ،دوکاتی،لامبورگینی و ایتال دیزاین وجود دارد.در این بین بنتلی با توجه به قدیمی بودن رویکردش احتمال واگذاریش بیشتر از دیگر برند هاست.

البته فولکس واگن برند های خاص و لوکس خود را در فوریت نخواهد فروخت چرا که در خفا و در موقعیت مناسب بدنبال مشتریان ثروتمند است که احتمالا چینی هستند.  باید درنظر داشت که سیاست‌گذاری فولکس واگن برای سال ۲۰۳۰، آینده‌ی تولیدی این شرکت را پایه‌گذاری خواهد کرد. هنوز هم ممکن است که تولید شاسی‌بلند جدید بنتلی اتفاق بیفتد و محصول جدید این شرکت تا اواخر سال جاری میلادی معرفی شود.

بوگاتی هم دارای وضعیت مشابهی است و فولکس واگن را ترک می کند اما از پورشه جدا نمی شود. احتمالا این برند مشهور به فردیناند پیئش، نوه‌ی فردیناند پورشه سپرده شود. آینده شرکت لامبورگینی هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. مدیران این شرکت هم‌اکنون مشغول ارزیابی ظرفیت‌های موجود، برای جذب سرمایه‌گذاران جدید هستند.

البته اگر مدیران فولکس واگن بر سر دوکاتی و لامبورگینی به توافق نرسند احتمال دارد که خیلی زود این دو برند بفروش برسند. با وجود اینکه برخی از برند‌های فولکس واگن فروخته می‌شوند؛ اما این احتمال وجود دارد که فولکس واگن برندی جدید برای ساخت خودروهای الکتریکی معرفی کند.

قابل ذکر است این موضع فعلا در فولکس واگن اولیت ندارد و تجربه نشان داده است چنین افق های طولانی مدتی معمولا با گذشت زمان تغییر خواهند کرد.  اما شایعات مطرح‌شده با خواسته‌های فعلی فولکس واگن مبنی بر ساخت خودروهای الکتریکی و فروش بیشتر، مرتبط هستند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/2/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط