icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فولکس واگن بیتل برای همیشه رفت

فولکس واگن بیتل برای همیشه رفت

comments 0 1396/12/21

فولکس وگن را شاید در جهان به نام بیتل بشناسد، خودروی افسانه ای که این برند آلمانی در جریان جنگ جهانی دوم تولید آن را آغاز کرد و در آن  زمان و حتی سالها بعد طرفرداران بسیاری داشت.اما در چند دهه اخیر فولکس واگن هر چه سعی کرد با بروزرسانی و ارائه نسل ها جدید بتواند افتخارات گذشته این مدل را بازگردان ،موفق نشد و این خودرو دیگر مانند سابق نتوانست دل بسیاری را بدست آورد.

در سال گذشته هم شایعاتی در خصوص عرضه نسخه تمام الکرتیکی بیتل موجب شد تا طرفداران اندک این خودرو امیدوار باشند که فولکس واگن بیتل را دوباره خواهند دید اما مدیر بخش تحقیق و توسعه فولکس وگن بصورت تلویحی اعلام نمود که تولید بیتل برای همیشه متوقف خواهد شد.

ولش در حاشیه نمایشگاه خودروی ژنو گفت ما تاکنون چندین نسل مختلف از بیتل را ارائه کرده ایم و نیازی نیست بیشتر اقدام به این کار کنیم و هر بار یک بیتل جدید را رونمایی کنیم.وی در ادامه صحبت های خود گفت ما در فولکس واگن کارهای مهمتری از ساخت یک بیتل دیگر بصورت الکرتیکی بر روی پلت فرم MEB داریم.ظاهرا ولش قصد داشت بصورت تلویحی اعلام نماید که بیتل برای همیشه از خط تولید فولکس واگن رفتی خواهد شد.

آخرین نسل بیتل در سال 2011 بر روی پلت فرم قدیمی گلف 5 به معرض ظهور رسید و نسخه کانورتیبل آن در سال 2014 روانه بازار شد. هر چند که در سال2016 فولکس واگن نسخه فیس لیفتی از بیتل را رونمایی کرد اما علی رغم موتور مدرن و بروز ،بدلیل برخوداری از پلت فرمی قدیمی باز هم مورد استقبال قرار نگرفت.

برچسب ها:

فولکس واگنبیتل
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1396/12/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط