icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فولکس واگن جتا 2019،سربلند در تست تصادف

فولکس واگن جتا 2019،سربلند در تست تصادف

comments 0 1398/1/18

نتایج تست ایمنی برای عرضه موفق خودورها در بازار های بزرگ دنیا از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که بر خلاف بازار ایران ،خریداران دیگر نقاط جهان برای گزینه ایمنی اهمیتی زیادی قائل هستند. فولکس واگن جتا بعنوان یکی از سدان های خوش فروش فولکس واگن به تازگی در تست ایمنی NHTSA  با همان موسسه ایمنی بزرگراه های آمریکا شرکت کرده و نتایج خیره کننده ای را کسب کرده است.این خودرو در تست تصادف از جلو ،بغل و پشت  و چپ کردن موفق عمل کرده و 5 ستاره ایمنی را از آن خود کرده است.

سیستم های ایمنی فعال و غیر فعال موجود در این خودرو در کسب این موفقیت تاثیر بسزایی داشته است.چرا که جتا مدل 2019 بصورت استاندارد در تمامی مدل های از  6 کیسه هوا و سیستم ترمز خودکار پس از برخورد بهره می برد. سیستم فوق وقتی که ضربه اولیه را از طریق سنسور های کیسه هوا دریافت کند ترمز ها را وارد مدار می نماید.

دیگر تجهیزات ایمنی موجود بر روی این خودرو شامل  هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، پایش نقاط کور، هشدار ترافیک عقب، کروز کنترل تطبیقی، سیستم حفظ خودرو بین خطوط و نوربالای خودکار خواهد شد.

این سدان فولکس واگن در تست تصادف از بغل خیره کننده عمل کرده و 5 ستاره ایمنی را کسب کرده است.در تست چب کردن نیز جتا بسیار موفق عمل نموده و توانسته ریسک چب کردن را تا 13.1 درصد کاهش دهد. اما در تست تصادف از جلو که همان شبیه ساز شاخ به شاخ است کمی عملکرد ضعیف تری را به نمایش گذاشت تا 4 ستاره ایمنی را دریافت نماید.

مدیر فروش و بازاریابی فولکس واگن در این خصوص می گوید:

"ما بسیار خرسند هستیم که جتا حداکثر امتیاز ایمنی را کسب کرده است و این موفقیت بار دیگر اثبات می کند که محصولات فولکس واگن از جمله ایمن ترین خودروهای جهان هستند."

 

جتا در بازار های جهانی با قیمت 17457 دلار بفروش می رسد در حالی نسخه پرفورمنس GTI آن دارای قیمتی برابر با 25995 دلار است.قابل ذکر است دیگر مدل های مرسدس بنز نظیر پاسات ،گلف و اطلس نیز در تست تصادف موفق عمل کرده اند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط