icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فولکس واگن در پی خرید سهام جک موتورز

فولکس واگن در پی خرید سهام جک موتورز

comments 0 1398/1/24

بازار بزرگ چین باعث گردیده خودروسازان برتر جهان برای حضور هر چه قدرتمند تر در این کشور در پی گسترده کردن همکاری های خود با خودروسازان این کشور باشند. پیرو همین موضوع فولکس واگن به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد سهام شرکت جک موتورز را با همکاری گلدمن ساکس خریداری نماید. گلدمن ساکس شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی است، که بخش عمده فعالیت‌های آن، در زمینه ارائه خدمات بانکداری سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، بانکداری تجاری، همچنین مبادله کالاهای اقتصادی، اوراق بهادار، سهام اختصاصی و مدیریت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، متمرکز می‌باشد.

خرید سهام برند های چینی توسط غول های خودروی سازی جهان از زمانی شدت گرفته است که دولت چین عملا امکان کنترل سهام جوینت ونچرهای مشترک با خودروسازان چینی را به خودروسازان خارجی داده است.همین امر موجب گردید برند های جهانی بدنبال استفاده از این موقیعت طلایی برای حضور قدرتمند در بازار چین باشند.

فولکس واگن هم که بعنوان بزرگترین خارجی حاضر در چین شناخته می شود در حال بررسی امکان سنجی خرید سهامی جک موتورز می باشد.  البته این برنامه فعلاً در مراحل اولیه‌ی خود قرار دارد.

فولکس واگن در این خصوص گفته است:

ما با نهایت دقت در حال بررسی اقدامات لازم برای گسترش تجارت خود و همکاری با شرکای جوینت ونچری هستیم. به همین خاطر ما تمامی گزینه‌های ممکن را به همراه تمامی سهامداران بررسی خواهیم کرد تا از موفقیت طولانی‌مدت خود در چین مطمئن شویم.

قابل ذکر است فولکس واگن حدود 3 دهه است که در چین فعالیت مستمر دارد و سال گذشته موفق به ثبت فروش 4.2 میلیون دستگاهی در چین و هنگ کنگ گردیده است. این غول خودروسازی جهان در حال حاضر دارای سه جوینت ونچر بزرگ با جک موتورز ،گروه فاو و سایک موتورز در چین می باشد.

 

جک موتورز و چین سال 2017 قرار داد جوینت ونچری را امضا نمودند که هدف آن توسعه خودروهای الکتریکی می باشد.طبق برنامه ریزی انجام شده قرار بخش اعظمی از خودروهای الکتریکی فولکس واگن در چین به تولید برسد.

دیگر خودروسازان برتر جهان هم در حال پیمودن همین مسیر هستند بطوریکه بی ام و قرار است کنترل جوینت ونچر خود با برلیانس را در دست بگیرد.  و دایملر نیز در حال گفت‌وگو برای افزایش سهام خود در جوینت ونچر بایک موتورز است.

برچسب ها:

جکJACJAC-VW
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/24
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط