icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فولکس واگن هر 41 ثانیه یک دستگاه گلف می فروشد

فولکس واگن هر 41 ثانیه یک دستگاه گلف می فروشد

comments 0 1398/1/12

فولکس واگن در آستانه ورود به چهل و پنج سالگی گلف می باشد. این خودرو با فروش بیش از 35 میلیون دستگاه در سرتاسر جهان موفق ترین و پرفروشترین محصول فولکس واگن محسوب می گردد.

این برند آلمانی تولید گلف را از 29 مارس 1974 آغاز کرد . این خودرو در حقیقت جانشین شایسته ای برای بیتل بود. دو ماه بعد یعنی در 8 جولای همان سال اولین نسخه این هاچ بک به نمایندگی های فروش رسید و دو سال بعد در سال 1976 به رکورد فروش 1 میلیون دستگاه رسید.

فولکس واگن ادعا کرده است هر 41 ثانیه یک نفر گلف می خرد و این رکورد 45 سال است که پا برجاست!!!یکی از مدیران ارشد فولکس واگن در این خصوص می گوید:

"گلف در رگ و ریشه ما جای گرفته است .همچنین هیچ خودرویی از نظر فناوری و پیشرفت مانند گلف نبوده است برای مثال گلف برای اولین بار فناوری ایمنی ارزان قیمت را در اختیار بخش عمده از مردم قرارداد تا به نوعی تاریخ ساز شود.در طول هفت نسل گذشته گلف کمک شایانی در برندینگ فولکس واگن داشته است بطوریکه فولکس واگن بخشی از موفقیت خود را مدیون این خودرو است"

نسل اول گلف با ظاهری جعبه گونه با فرم بدنه دو و چهار درب عرضه گردید.  این خودرو در ابتدا با پیشرانه‌ی 4 سیلندر 1.1 لیتری 50 اسبی و 4 سیلندر 1.5 لیتری 70 اسب بخاری در دسترس بود. یک گیربکس 4 سرعته دستی نیز به‌صورت استاندارد ارائه شده بود اما با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توانستید گیربکس 3 سرعته اتوماتیک را سفارش دهید.

حالا بعد از گذشت 45 سال فولکس واگن قصد دارد نسل جدید این خودرو را رونمایی کند.شایعاتی وجود دارد که می گوید گلف نسل جدید در مراسمی بعد از نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی خواهد شد.  جدیدترین نسل گلف از کاکپیت دیجیتال کاملاً جدید و سیستم‌های رانندگی نیمه‌خودکار برخوردار خواهد بود.

برچسب ها:

فولکس واگن
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/12
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط