icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فولکس واگن ID باگی ،کانسپتی جذاب در نمایشگاه ژنو

فولکس واگن ID باگی ،کانسپتی جذاب در نمایشگاه ژنو

comments 0 1397/12/15

فولکس واگن طبق وعده داده شده در نمایشگاه خودروی ژنو از یک مفهومی با نام ID باگی رونمایی کرد. ظاهر این خودرو آنقدر جالب  و متفاوت بود که توجه کارشناسان و بینندگان را به خود جلب کند.باگی سبز رنگ فولکس واگن بیشتر از حشرات الهام گرفته شده از همین رو غیر یک شیشه مقاوم جلو و رول بار چیز دیگری بین سرنشنیان و سقف آسمان وجود ندارد. البته یک سقف قابل برداشتن مشکی رنگ نیز برای این باگی آلمانی در نظر گرفته شده است.

همین امر سبب شده تمامی قطعات و وسائل داخل کابین ضد آب باشند بطوریکه رگه های سبز رنگی هم که در داخلی کابین بکار گرفته مقام در برابر آب و نور خورشید هستند. خودروی مفهومی I.D باگی در واقع انعطاف پذیری ساختار خانواده الکتریکی I.D را به ما نشان می‌دهد.

 

 

 

 

رنگ سبز و پسوند ID این خودرو مشخص کننده الکتریکی بودن آن است .فولکس واگن برای هر محور این خودرو یک موتور الکتریکی در نظر گرفته تا در کنار باطری های 62 کیلوات ساعتی قدرت کافی برای رفتن در مسیر های ناهموار را داشته باشد. مجموع قدرت دو موتور الکتریکی باگی I.D در حدود 201 اسب‌بخار و بیشینه گشتاور آنها در حدود 350 نیوتن‌متر است که این نیرو به هر چهار چرخ این خودرو منتقل می‌شود. با این مشخصات این خودرو تنها 7.2 ثانیه زمان نیاز دارد تا از حالت سکون به مرز 96 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

باگی ID با یگبار شارژ می تواند 250 کیل متر را بپیماید که برای یک باگی چندان هم  بد نیست چرا که مورد مصرف این خودرو برای مسافت های طولانی نیست و بیشتر برای بیراهه نوری های تفریحی  مورد استفاده می گردد. به لطف گلگیرهای حجم پردازی شده و ارتفاع زیاد، امکان نصب رینگ‌های آلیاژی سبک 18 اینچی با تایرهای 255 در جلو و 285 در عقب فراهم بوده است. ی

آز آنجایی که باطری ای ارزشمند این خودرو در کف خودرو جانمایی شده ،یک صفحه آلومینیومی مستحکم در کف خودرو نصب شده تا در هنگام بیراهه نوردی آسیبی به باطری ها وارد نشود. دو قلاب یدکشی هم روی سپرهای جلو و عقب این باگی الکتریکی نصب شده و این خودرو را قادر ساخته بتواند در شرایط سخت به سایرین امدادرسانی کند و اگر هم خودش گرفتار شد، بتوانند آن را از بحران خارج کنند.

مشخصا این باگی یک خودروی مفهومی است و مشخص نیست که فولکس واگن روزی نسخه تجاری شده این خودرو را عرضه نماید اما اگر این امر صورت پیذیرد احتمالا مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1397/12/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط