icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فیات کرایسلر پیشنهاد ادغام با رنو را پس گرفت

فیات کرایسلر پیشنهاد ادغام با رنو را پس گرفت

comments 0 1398/3/18

در حالی که همه منتظر نهایی شدن مراحل ابتدایی ادغام دو غول خودروسازی جهان یعنی فیات-کرایسلر و رنو بودند ،طرف آمریکایی در اقدامی غافلگیر اعلام کرد از تصمیم خود منصرف شده است. این در حالی بود که گفتگو های فشرده بین این شرکت و رنو و دولت فرانسه در حال پیگیری بود.

در بیانه ای خبری منتشر شده از سوی این شرکت اعلام گردیده شرایط اقتصادی فرانسه برای این اتفاق تاریخی مهیا نیست. البته وال استریت ژرونال اعلام نموده که تنها دلیل عدم تمایل فیات کرایسلر به ادامه روند گفتگو ها شرایط اقتصادی فرانسه نیست.منابع ناشناس به این خبر گزاری گفته اند که دلایل پس گرفتن این پیشنهاد از سوی فیات-کرایسلر به عدم موافقت مسئولان نیسان باز می گردد. دو نماینده‌ی نیسان در هیئت‌مدیره‌ی رنو از رای دادن در زمان رای گیری برای ادغام با فیات-کرایسلر خودداری نموده‌اند و باور بر این است که هر دو شرکت نگران کنار کشیدن نیسان از اتحاد بزرگ با رنو بوده‌اند.

همچنین نیویورک تایمز که گفته است ژان دومنیک سنارد مدیر عامل رنو  سخت بدنبال راضی کردن اعضای هیت مدیره و اطمینان دادن به آنها از مزیت های مالی و صنعتی ادغام با فیات کرایسلر است.البته رنو در روزهای گذشته نیز اعلام کرده بود به تنهایی قادر به تصمیم گیری نیست چرا که نماینده دولت فرانسه برای رای گیری مجدد درخواست داده است.

با تمامی این اتفاق ها فیات-کرایسلر دیگر تمایلی به صبر کردن ندارد و در بیانه خود اعلام کرده پیشنهاد برای ادغام با رنو منبعد فاقد اعتبار است و این شرکت به به سیاست مستقل خود ادامه خواهد داد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/3/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط