icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فیلم فورد در برابر فرای برنده جوائز اسکار

فیلم فورد در برابر فرای برنده جوائز اسکار

comments 0 1398/11/23

تمام علاقمندان به خودرو حتما فیلم با کیفیت فورد در برابر فراری تماشا کرده اند. اگر شما جزو این افراد هستید و این فیلم را تحسین کرده اید باید بدانید در مراسم اسکار امسال جوایز مربوط به بخش تدوین و صدا گذاری را دریافت کرد. نکته قابل توجه فورد در برابر فراری اولین فیلم با موضوع مسابقات خودرویی است که از 53 سال پیش تاکنون چنین جایزه‌ای را برده است.

دونالد سیلوستر تندیس اسکار برای بهترین صداگذاری و اندرید باکلند و میشل مک کاستر نیز تندیس مشترک برای بهترین تدوین را دریافت کرده است. این دو نفر هفته پیش جایزه بفتا را نیز به خانه برده بودند.
این فیلم که در برخی کشورها با نام لمانز 66 اکران شده داستان کارول شلبی و راننده اصلی‌اش کن مایلز و شوق آن‌ها برای قهرمانی در مسابقات مشهور لمانز را روایت می‌کند.

از جمله رقیبان سرسخت این فیلم در بخش‌های فنی یاد شده می‌توان به فیلم‌های مرد ایرلندی، جوکر، 1917، روزی روزگاری در هالیوود و جنگ ستارگان اشاره کرد.

فورد در برابر فراری همچنین نامزد دریافت جایزه اسکار برای بهترین میکس صدا شده بود اما این جایزه را به 1917 واگذار کرد. همچنین در بخش بهترین تصویر نیز فیلم کره‌ای انگل برنده شد.

این دو فیلم تنها فیلم‌هایی بودند که توانستند بیشتر از فورد در برابر فراری اسکار دشت کنند. فیلم 1917 سه و فیلم انگل توانستند چهار جایزه اسکار را دریافت نمایند.

اما فیلم گرندپری جان فرانکنهایمر تنها فیلم موتور اسپورت بود که توانست تأثیر قابل‌توجهی روی آکادمی اسکار بگذارد و در سال 1967 برنده بهترین جوایز تدوین و جلوه‌های صوتی شود.

در همان سال فیلم مرد و زن از فرانسه که حاوی برخی صحنه‌های مسابقه‌ای و رالی بود جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را به دست آورد.

فیلم انگل از کره جنوبی دومین فیلم غیر انگلیسی‌زبان است که توانست جایزه نوشتار اصلی (غیراقتباسی) را به خود اختصاص دهد. پیش از این تنها فیلم با او حرف بزن در سال 2002 این جایزه را کسب کرده بود.

برچسب ها:

فراری فورد
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/11/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط