icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فیسکر رقیب جدید تسلا در نمایشگاه CES رونمایی شد

فیسکر رقیب جدید تسلا در نمایشگاه CES رونمایی شد

comments 0 1396/10/21

هنری فیکسر یکی از طراحان بنام جهان بوده که در سالهای گذشته اقدام به تاسیس یک استارپ خودرویی با نام فیکسر کارما نمود. اما تولیدات این شرکت هرگز به موفقت دست نیافت و فیکسر را با شکست روبرو کرد. اما فیکسر یک بار دیگر تصمیم گرفت که شانس خود را در تولید خودرو امتحان نماید و در سال 2016 اولین تصویر از محصول جدید خود را بصورت مبهم منتشر نمود. سپس در مدتی بعد  با انتشار تصاویر کامل به معرفی ضمنی این خودرو پرداخت اما تاکنون اطلاعات فنی خاصی را در اختیار رسانه ها قرار نداده است.

فیکسر

فیکسر خودروی جدید خود را ای موشن نامگذاری کرده است چرا که این خودرو تماما برقی و از فناوری های پیشرفته در خصوص تولید و ذخیره انرژی در باطری های پیشرفته بهره می برد.در نسخه رونمایی شده در نمایشگاه CES لاس وگاس تغییرات خاصی را نسبت به تصاویر منتشر شده قبلی نمی توان مشاهده کرد. چراغهای باریک جلو و عقب در کنار درب های پروانه ای خودرو نمای یک خودروی اسپرت لوکس را تداعی می کند. البته باید اقرار کرد این خودرو هم از نظر ابعاد و هم از نظر ظاهری شباهت های فراوانی به محصولات تسلا دارد.از دیگر مشخصات ظاهری ای موشن باید به سنسور لیدرا که در دماغه خودرو مشخص می باشد ،اشاره کرد. این سنسور ها مخصوص سیستم خودران ای موشن می باشد.

فیکسر

خودروی جدید فیکسر به انواع و اقسام صفحه نمایش های گوناگون مجهز گردیده است بطوریکه یک صفحه نمایش بزرگ در مرکز داشبورد ،دیگری در جلو راننده ،یکی هم در بالا و یک صفحه نمایش 27 اینچی برای سرنشینان عقب در کابین این خودرو تعبیه کرده است.همچنین از دیگر مشخص کابین این خودرو سقف شیشه ای الکتروکرومیکی است که امکان دید چهار طرف را فراهم آورده است.ای موشن به منظور القای حس لوکس بودن صندلهای چرمی در کنار کنسول میانی فیبر کربنی را در نظر گرفته است.

البته فیبر کرین تنها در کنسول میانی استفاده نشده بلکه طراحان به منظور سبک سازی این خودرو در شاسی و دیگر قطعات از آلومینیوم در کنار فیبر کربن استفاده کرده اند.

فیکسر

ای موشن در حال حاضر از باطری های لیتیوم یونی تولید شده توسط ال جی بهره می برد که این باطری ها طبق ادعای سازنده این خودرو توانایی پیمایش حداکثر 640 کیلومتر با یکبار شارژ را خواهد داشت. البته فیکسر متعقد است که در آینده این باطری ها با باطری های جامد جایگزین خواهند شد که به افزایش میزان پیمایش این خودرو کمک بیشتری می کند.

طبق سخنان فیکسر این خودرو قرار است در آمریکا تولید و تا سال 2019 با قیمت زیر 130 هزار دلار روانه بازار شود . اما تاکنون محل کارخانه این خودرو مخشص نشده است.

برچسب ها:

فیکسر
user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/10/21


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط