icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین قابل اطمینان ترین شاسی بلند های سال 2019 معرفی شدند-قسمت دوم

قابل اطمینان ترین شاسی بلند های سال 2019 معرفی شدند-قسمت دوم

comments 0 1398/3/1

استهلاک پایین و قابلیت اطمینان یکی از مهمترین گزینه هایی است که مشتریان هنگام خرید خودرو مورد لحاظ قرار می دهند. این مهم چندان پیچیده نیست چرا که نه خریداران و نه تولید کنندگان تمایل ندارد که خودرو زود از کار افتاده شود و نیاز به تعمیرات داشته باشد. این روزها تمامی خودروهای جهان با میزان معینی گارانتی عرضه می گردد اما باز هم تجربه رفتن به تعمیرگاه با یک ماشین تازه تحویل گرفته شده  چندان خوشایند نیست.

در قسمت اول به نکات بسیار مهمی پیرامون آمار ارائه شده توسط موسسه JD پاور پرداختیم که مطالعه آن را به شما پیشنهاد می کنیم. اما در ادامه به معرفی دیگر کراس اوور و شاسی بلند های قابل اطیمنان دنیا خواهیم پرداخت.

لکسوس GX و تویوتا لندکروزر پرادو

لکسوس GX و تویوتا لندکروزر پرادو

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۴۷,۰۰۰ دلار (لکسوس)، حدود ۲۸,۰۰۰ دلار (تویوتا)

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۴۸,۰۰۰ دلار (لکسوس)، حدود ۳۶,۰۰۰ دلار (تویوتا)

لکسوس GX یکی از قدیمی ترین شاسی بلند های حاضر در این لیست است که از سال 2009 تاکنون نسل دومش در بازار حضور دارد.این خودرو با برخورداری از پیشرانه های 6 و 8 سیلندر ترکیبی از استهلاک پایین محصولات تویوتا در کنار لوکس بودن محصولات لکسوس را ارائه می دهد.لکسوس GX که همان تویوتا پرادو است و در برخی از بازار ها نظیر آمریکا با نشان لکسوس عرضه می گردد  توانست حداکثر امتیاز قابل دسترسی یعنی 10 را از آن خود کند .

 

لکسوس NX

لکسوس NX

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۳۶,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۳۷,۰۰۰ دلار

کوچکترین کراس اوور لکسوس (در حال حاضر UX کوچکترین محصول لکسوس محسوب می گردد) که از سال 2015 به بازار عرضه شده است توانست از JD Power 9 امتیاز ز 10 امیتاز را به خود اختصاص دهد. این خودرو بر روی پلت فرم تویوتا راو 4 توسعه یافته اما جنبه های لوکس بودن آن کاملا ملموس تر است.  اما در بخش قابلیت اطمینان و استهلاک کم قوای فنی، امتیاز کامل ۱۰ به لکسوس NX می‌رسد. پیشرانه‌های بنزینی و هیبرید ۴ سیلندر تویوتا، نقش مهمی در فروش بالای کراس‌اور کوچک لکسوس دارند.

لکسوس RX

لکسوس RX

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۴۳,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۴۵,۰۰۰ دلار

سومین نماینده لکسوس در بخش کراس اوور ها نیز موفق به دریافت امتیاز بالای قابلیت اطمینان گردید. این خودرو از سال 2016 در سبد محصولات لکسوس قرار دارد و توانسته نظر مثبت مالکان را به خود جلب نماید. با ۹ امتیاز از JD Power، لکسوس RX که در نسخه‌های بنزینی، هیبرید و سه ردیف صندلی تولید می‌شود، برای نسل پنجم و سال‌های بعد، آینده‌ی روشنی دارد.

کیا اسپورتیج

کیا اسپورتیج

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۱۸,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

کیا بعد از هیوندای توانست در این لیست جای بگیرد. کراس اوور اسپورتیج این برند کره ای توانست نظر مثبت کارشناسان را به خود جلب نماید و 9 امتیاز را به خود اختصاص دهد.چهارمین نسل اسپورتیج در سال 2016 وارد بازار های جهانی شد که در سال 2017 به بازار آمریکا رسید.حال باید منتظر ماند تا عملکرد نسخه جدید این خودرو که دارای ظاهری کاملا متفاوت است چه عملکردی از خود به جای می گذارد.  البته در بررسی اولیه‌ی JD Power، امتیاز کامل ۱۰ برای این کراس‌اور کوچک برآورده شده است.

مرسدس بنز GLE

مرسدس بنز GLE

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۵۱,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۵۷,۰۰۰ دلار

واژه GLE را در سال 2015 برای جانشین نسخه فیس لیفت مرسدس بنز M کلاس برگزیده است.از این رو GLE را باید نسل سوم ام کلاس در نظر گرفت. GLE که در نسخه‌های کوپه و AMG با پیشرانه‌های ۶ و ۸ سیلندر  V شکل توربوشارژ عرضه می‌شود، ازنظر مالکان و پژوهش JD Power در بخش استهلاک پایین ۹ امتیاز می‌گیرد. نسل چهارم این کراس‌اور لوکس آلمانی سال ۲۰۱۸ رونمایی شد و به‌تازگی به بازار جهانی رسیده است.

پورشه کاین

پورشه کاین

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۶۰,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۶۶,۰۰۰ دلار

پورشه با دو نماینده بلند قامت خود توانست در این لیست جای بگیرد که چندان جای تعجب ندارد.نسل دوم بزرگترین کراس اوور پورشه بین سالهای 2010 تا 2017 با پیشرانه های مختلف بنزینی  هیبریدی و با سیستم چهار چرخ متحرک وارد بازار شد.کاین که از پرفروش ترین محصولات پورشه محسوب می گردد توانست از موسسه یاد شده 9 امیتاز را به خود اختصاص دهد. نسل سوم پورشه کاین سال ۲۰۱۸ رونمایی شد، بنابراین برای بررسی این مدل در JD Power باید دو سال دیگر منتظر ماند

پورشه ماکان

پورشه ماکان

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۵۴,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۶۰,۰۰۰ دلار

ماکان که بعنوان برادر کوچکتر کاین نیز در این لیست حضور دارد و توانست 9 امتیاز را به خود اختصاص دهد. ماکان از سال 2014 تاکنون در یک نسل و با چندین بروزرسانی عرضه شده است. این خودرو با پیشرانه 4 سیلندر و 6 سیلندر توربو بفروش رسیده است. بازار چین با تقاضای بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دستگاه، از مشتری‌های اول پورشه ماکان است.

سوبارو فارستر

سوبارو فارستر

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۴,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

سوباور فارستر با دریافت 9 امتیاز از 10 امتیاز ممکنه در کنار سیستم چهار چرخ متحرک بصورت استاندارد یکی از ارزشمند ترین کراس اوور های جهان است.نسل چهارم این خودرو در بین سالهای 2013 تا 2018 به بازار عرضه شد. نسل پنجم سوبارو فورستر در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۹ رونمایی شد. فورستر با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر اصیل سوبارو و قابلیت‌های رانندگی آف‌رود، همچنان نظر مثبت مالکان را جلب می‌کند.

تویوتا راو4

تویوتا راو4

قیمت پایه مدل ۲۰۱۶: حدود ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت پایه مدل ۲۰۱۹: حدود ۲۶,۰۰۰ دلار

قرار گرفتن تویوتا راو4 بعنوان سومین خودروی پرفروش جهان و پرفروش ترین خودروی تویوتا در بازار آمریکا در این لیست به هیچ عنوان تعجب بر انگیز نیست.این خودروی قابل اطمینان توانست درمجموع امتیاز ۹ و دربخش قوای فنی امتیاز ۱۰ را به خود اختصاص دهد. مدل بررسی‌شده از نسل چهارم و محصول سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر است. نسل پنجم RAV4 که به‌تازگی با انبوهی از فناوری‌های ایمنی مثل ترمز اضطراری خودکار به‌صورت استاندارد عرضه شده است، احتمالا هم در فهرست JD Power و هم پرفروش‌ترین‌ خودروهای سال‌های آینده حضور داشته باشد.

برچسب ها:

ترین هاJD Power
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/3/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط