icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین قیمت فولکس واگن تیگوان کاهش یافت

قیمت فولکس واگن تیگوان کاهش یافت

comments 0 1396/10/17

رقابت در بازارهای بزرگ دنیا بسیار حساس و داغ دنبال می شود و از غول های خودرو سازی جهان تا برند های کوچک مجبور هستند که هر روز در قیمت های خود تجدید نظر کرده و با کاهش قیمت بتوانند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند . اما نکته مهم اینجاست که کاهش قیمت ها همراه با کاهش کیفیت و یا کم کردن از آپشن ها همراه نشده و این نقش تعیین کننده ای دارد. شاید این نکات برای مشتریان ایران کمی گنگ به نظر برسد که چگونه قیمت خودرو می تواند به جای افزایش، کاهش یابد .بگذریم.

فولکس واگن هم در راستای همین سیاست به تازگی قیمت کراس اور تیگوان را در بازارهای جهانی از جمله آمریکا کاهش داده است . دلیل امر مشخص است چرا که کراس اور های به شدت مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته و روزبه رور بر تعداد کراس اورهای بازار افزوده می شود و کمتر کمپانی در دنیا است که انواع و اقسام کراس اور ها را در سبد محصولات خود نداشته باشد.

قیمت تیگوان

فولکس واگن قیمت تیگوان در مدل پایه را 600 دلار ،در مدل SE دو هزار 180 دلار و مدل SEL 1460 دلار کاهش داده است.البته این شرکت قیمت مدل پرمیوم SEL تیگوان را بدون تغییر باقی گذاشت.با کاهش مبالغ فوق قیمت تیگوان پایه به 25495 دلار رسید اما این کاهش قیمت سبب نشد که قیمت این برند آلمانی کمتر از رقیب های سرخت خود نظیر تویوتا راو 4 و هوندا CR-V گردد.

مدل پایه تیگوان همانند رقیبان خود از سه ردیف صندلی برخودار است و فقط به صورت دیفرانسیل جلو عرضه می گردد اما نسخه چهار چرخ متحرک این خودرو فقط بصورت  سفارشی سه ردیف صندلی قابل عرضه خواهد بود.کاهش قیمت مدل پایه تیگوان نقطه قوت این خودرو محسوب خواهد شد چرا که رقیبان آن نظیر سانتافه و سورنتو با داشتن قیمت هایی بتریتب برابر با 31800 دلار و 31230 دلار با داشتن سه صندلی عملا گرانتر از تیگوان خواهند بود.

قیمت تیگوان

تیگوان در نسخه پایه SE با قیمتی برابر با با 27650 دلار دارای تجهیزاتی نظیر نمایشگر لمسی هشت اینچی، روکش چرمی صندلی‌ها و سیستم هشدار نقطه کور خواهد بود .مدل SEL این خودرو با داشتن امکاناتی بیشتر از جمله سیستم رهیاب، کروز کنترل هوشمند و سیستم استارت بدون کلید دارای قیمتی برابر با 31990 دلار می باشد.بالاترین تریم تیگوان SEL پریمیومی است که دارای برچسب قیمیت 37590 دلار بوده و از روکش جدید چرم صندلی‌ها، چراغ‌های LED جلو و نمایشگر دیجیتال پشت آمپر بهره می برد.

همانطور که اشاره شد تیگوان فعلا فقط به صورت سه ردیف صندلی عرضه شده اما این کمپانی قصد دارد به منظور کاهش قیمت و توانایی رقابت با دو ردیف صندلی های بازار نظیر راو 4 و هوندا CR-V نسخه دو ردیف صندلی تیگوان هم عرضه نماید اما  آن زمان آن مشخص نیست.

قیمت تیگوان

فولکس واگن تیگوان در نمایشگاه خودروی تهران96 توسط ماموت خودرو برای اولین با به نمایش عمومی گذاشته شد. مسئولین این شرکت  در مصاحبه با خبرنگار پردیس خودرو عنوان کردند که سعی می کنند این خودرو را با قیمیت حدود 230 تا 250 میلیون به بازار عرضه نمایند. اما در زمان برپایی نمایشگاه تهران هنوز تعرفه خودروهای وارداتی افزایش نیافته بود.با توجه به کاهش قیمت تیگوان در بازار های جهانی و فاصله 5000 دلاری نسخه پایه این خودرو با سانتافه و سورنتو و همچنین قرار گرفتن تیگوان با موتور 2 لیتری در رنج تعرفه 75 درصد باید انتظار داشت که نسخه پایه تیگوان در ایران با قیمتی کمتر از سانتافه به بازار عرضه شود. سانتافه در حال حاضر توسط عرضه کنندگان رسمی آن در بازار ایران حدود 300 میلیون تومان قیمت دارد.

فولکس‌واگن در حال طراحی یک مدل دو ردیفه تیگوآن است و این مدل را صرفا برای رقابت با تویوتا راو4، هوندا CR-V و نیسان Rogue به بازار عرضه می‌کند، اما زمان عرضه این خودرو هنوز مشخص نیست.

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/10/17


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط