icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین لاستیک هایی که تولید اکسیژن می کنند

لاستیک هایی که تولید اکسیژن می کنند

comments 0 1396/12/17

نمایشگاه خودروی ژنو مکانی برای دور همی برند های معتبر کنونی جهان است اما در این بین شرکت های وابسته به صنایع خودروسازی هم آخرین دستاوردهای خود را به معرض نمایش گذاشتند. شاید جالبترین این نوآوری ها به لاستیک سازی گودیر باز گردد.

لاستیک اکسیژن گودیر

شرکت گودیر یکی از معتبر ترین برندهای تولید لاستیک خودرو در جهان می باشد که هیچگاه از تحقیق و توسعه این صنعت باز نایستاده و سعی می کند با ایجاد نوآوری های جدید این صنعت را به سوی حفاظت از محیط زیست پیش ببرد. از همین رو در نمایشگاه خودروی ژنو این شرکت از آخرین دستاورد خود در زمینه تولید لاستیک بصورت مفهومی رونمایی کرد.

لاستیک اکسیژن گودیر

لاستیک های مفهومی این شرکت همانطور که در تصاویر مشخص است در دور لاستیک رنگ های متنوعی وجود دارد. این رنگ در حقیقت تم لاستیک خریداری شده نیست بلکه این لاستیک با توجه تکنولوژی بکار رفته تولید الکتریسته می نماید و این میژان برقی تولید شده صرف روشن کردن لامپهای خاص دور لاستیک خواهد شد. البته این رنگ ها تزئینی نیست و به منظور ایجاد ارتباط بصری بین خودروهای مختلف خواهد بود. برای مثال وقتی خودرو در حالت ترمز گیر است توسط سنسور ها رنگ دور لاستیک قرمز خواهد شد وموارد دیگری که احتمالا در آینده نیاز به آن خواهد شد.

لاستیک اکسیژن گودیر

اما این موضع تمام تکنولوژی بکار رفته در این لاستیک نیست .هدف اصلی این شرکت از تولید این خودرو کمک به پاکیزیگی هوای شهرها می باشد. به عبارتی این لاستیک ها دی اکسید موجود در هوا را جذب نموده  و توسط گیاهان خزه مانند درون لاستیک تبدیل به اکسیژن می نماید. از همین رو گودیر نام این لاستیک جدید خود را اکسیژن نامیده است.گودیر اعلام کرد در شهرها یی که 2.5 میلیون خودرو وجود دارد این لاستیک ها قادر خواهند بود سالانه  3000 تن اکسیژن تولید و 4000 تن دی اکسید کربن را جذب خواهند نمود.

طرح تولید این گونه لاستیک بصورت مفهومی بوده و شاید به شکل شمایل فعلی هیچگاه به تولید نرسد اما مطمئنا برخی از تکنولوژی های موجود در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1396/12/17


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط