icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین لامبورگینی اورکان اوو RWD معرفی شد

لامبورگینی اورکان اوو RWD معرفی شد

comments 0 1398/10/15

لامبورگینی حدود یک سال پس ازنسخه باز طراحی شد اورکان اوو ،نسخه دیفرانسیل عقب این هایپر کار را با نام اورکان اوو RWD را معرفی کرده است.لامبورگینی ادعا کرده است تمرکز این مدل بر روی تجربه رانندگی تمرکز کرده است ،دقیقا به مانند گالاردو LP550-2 که حدو یک دهه پیش کل قدرت موتور را در محور عقب دریافت می کرد. بعد از آن‌هم اوراکان LP580-2 تنها عضو دیفرانسیل عقب این خانواده بود.

در سینهٔ این اوراکان دیفرانسیل عقب نسخهٔ تضعیف‌شده‌ای از همان پیشرانهٔ 5.2 لیتری V10 تنفس طبیعی ساخت آئودی قرار گرفته که در اینجا 610 اسب بخار قدرت و 560 نیوتن متر گشتاور دارد درحالی‌که در اوو چهارچرخ محرک 640 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. انتقال نیروی این موتور هم توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه با لانچ کنترل صورت می‌گیرد؛ اما با وجود قدرت کمتر، در این نسخه علاوه بر سامانهٔ چهارچرخ محرک، سیستم فرمان گیری چرخ‌های عقب و همین‌طور سیستم کنترل گشتاور بُرداری هم حذف شده و به همین دلیل وزن آن با 33 کیلوگرم کاهش به 1389 کیلوگرم رسیده است.

بااین‌حال کاهش قدرت پیشرانه موجب کُند شدن اوراکان اوو RWD شده و برای اینکه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد به 3.3 ثانیه زمان نیاز دارد که 0.4 ثانیه از نسخهٔ AWD بیشتر است. این نسخه برای رسیدن به سرعت دویست کیلومتر بر ساعت هم به 0.3 ثانیه زمان بیشتری نسبت به برادر چهارچرخ محرک خود نیاز دارد زیرا این کار را ظرف 9.3 ثانیه انجام می‌دهد. بااین‌حال حداکثر سرعت اوراکان اوو RWD تغییری نداشته و مثل اوو AWD می‌تواند به سرعت 325 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

به گفتهٔ لامبورگینی، هرچند اوراکان اوو RWD کُندتر از نسخهٔ AWD است اما برای ارائهٔ تجربهٔ رانندگی سرگرم‌کننده‌تری هم در شرایط خشک و هم بارانی مهندسی شده است. بخش عمده‌ای از این ویژگی از طریق سیستم کنترل کشش پرفورمنس جدید (P-TCS) حاصل شده است که به‌طور خاص برای اوو RWD کالیبره شده و تحویل گشتاور را حتی زمانی که خودرو در حال دریفت کشیدن یا لغزش جانبی است هم ادامه می‌دهد. این سیستم از سه حالت مختلف برخوردار است که از طریق دکمه‌های روی غربیلک فرمان قابل انتخاب هستند.

این حالات از حالت «استرادا» آغاز می‌شود که لغزش چرخ‌های عقب را به حداقل می‌رساند. حالت دوم بنام «اسپرت» اجازهٔ لغزش و زاویهٔ چرخش بیشتری را می‌دهد درحالی‌که حالت سوم بنام «کورسا» برای دستیابی به لغزش کامل چرخ‌های عقب تنظیم شده و کشش و چابکی خودرو هنگام خروج از پیچ‌ها را بهینه می‌کند. به گفتهٔ لامبورگینی، نسخهٔ بازطراحی شدهٔ سیستم P-TCS کشش هنگام خروج از پیچ‌ها را 20 درصد و افزایش بیش‌فرمانی را 30 درصد نسبت به اوو AWD بهبود می‌بخشد. اوو دیفرانسیل عقب که توزیع وزن جلو و عقبی برابر با 40 به 60 دارد، به‌صورت استاندارد به فنرهای فولادی و کمک‌های هیدرولیکی مجهز است اما کمک‌فنرهای الکترومغناطیسی مگناراید هم به‌عنوان یک آپشن قبل سفارش خواهند بود

طراحان لامبورگینی برای ایجاد تمایز ظاهری میان اوراکان اوو دیفرانسیل عقب با نسخهٔ چهارچرخ محرک، تغییراتی جزئی مثل اسپلیتر جدید جلو، باله‌های عمودی بزرگ‌تر، ورودی‌های هوای جلوی متفاوت و دیفیوزر جدید عقب را در آن ایجاد کرده‌اند. اوو RWD روی رینگ‌های 19 اینچی قرار گرفته که با لاستیک‌های پیرلی P Zero پوشیده شده‌اند که به‌طور خاص برای این ماشین توسعه یافته‌اند. پشت این رینگ‌ها نیز ترمزهای فولادی خنک شونده قرار گرفته‌اند درحالی‌که امکان سفارش رینگ‌های 20 اینچی و همین‌طور ترمزهای کربن سرامیکی وجود دارد.

مدیرعامل لامبورگینی، «استفان دومنیکالی» در مورد این سوپراسپرت دیفرانسیل عقب می‌گوید:

اوراکان اوو دیفرانسیل عقب خودرو را در دستان راننده قرار می‌دهد. این ماشین اصالت مهندسی خالص لامبورگینی را به راننده یادآوری می‌کند. با تجربهٔ رانندگی هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر، راننده در مرکز پرفورمنس اوو RWD قرار دارد

قیمت اوراکان اوو دیفرانسیل عقب در ایالات‌متحده از 208,571 دلار آغاز می‌شود که به میزان قابل‌توجهی از قیمت 261,274 دلاری نسخهٔ چهارچرخ محرک کمتر است. قیمت این ماشین در بریتانیا هم از 137 هزار پوند شروع می‌شود که کاهش 28 هزار پوندی را نسبت به اوو AWD نشان می‌دهد. اولین نمونه‌های لامبورگینی اوراکان اوو RWD بهار آینده به خریداران تحویل داده خواهد شد.

برچسب ها:

لامبورگینی
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/10/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط