icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین لامبورگینی و رونمایی از کانسپت ترزو میلینیو، سوپراسپرتی از آینده

لامبورگینی و رونمایی از کانسپت ترزو میلینیو، سوپراسپرتی از آینده

comments 0 1396/8/17

شرکت لامبورگینی در جریان رویدادی که در بوستون برگزار کرد از کانسپتی رونمایی به عمل آورد که باید آن را آینده خودروهای این شرکت ایتالیایی دانست. خودرویی که ترزو میلینیو نام داشته و از فناوری مربوط به سال 2040 بهره می گیرد. از آنجایی که رویداد در  موسسه فناوری ماساچوست رونمایی شد، این موسسه دارای محوطه بزرگی برای تست هایپرکارها بوده و لامبورگینی نیز تصمیم گرفت محصول خود را در این موسسه رونمایی کند. بسیاری از سوپراسپرت ها در این مکان تحت تست و بررسی قرار می گیرند.

ترزو میلینیو خودرویی برای آینده

ترزو میلینیو خودرویی برای آینده

شرکت ایتالیایی تحقیقات بسیاری در توسعه  کانسپت ترزو میلینیو انجام داد زیرا قصد داشت محصولی به طرفداران ارائه دهد که به خوبی آینده اتومبیل های قدرتمند این کمپانی را به نمایش بگذارد. ترزو خودرو مفهومی و کاملا نوآورانه بوده که بدنه فیبرکربنی و یک باتری بزرگ برای آن در نظر گرفته شده تا به عنوان یک خودرو سوپراسپرت الکتریکی به شمار رود. 

به نظر می رسد ایتالیایی ها از طراحی هزاره سوم برای خودرو جدید در نظر گرفتند و انتظار داشتیم سال 2020 مدل تولیدی آن را مشاهده کنیم. Stefano Domenicali مدیرعامل لامبورگینی این خودرو را یک مدل مهم برای آینده اتومبیل های اسپرت هزاره سوم دانسته که از طراحی امروزی برخوردار نیست. این خودرو از معماری بهره می برد که آینده دور محصولات لامبورگینی را دربرمی گیرد و نباید انتظار داشت نسل بعدی خودروهای این شرکت از فناوری و طراحی ترزو بهره ببرند. 

لامبورگینی برای توسعه این خودرو از MIT کمک گرفته تا فناوری هایی که روی آن به کار گرفته می شود تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته باشد. به نوعی پروفسور میرکیا دینکا از گروه شیمی و پروفسور آناستیسو جان هارت از گروه مهندسی مکانیک MIT در این پروژه همکاری داشتند تا محصولی کامل رونمایی شود.

برقی به تمام معنا

برقی به تمام معنا

بدون هیچ تعارفی لامبورگینی برای ترزو سنگ تمام گذاشته و اگرچه تیم مهندسی اونتادور را برای آن قرار داده اما همکاری MIT نیز بی تاثیر نبوده است. سیستم ذخیره انرژی به خودرو متصل بوده و ابر رایانه های پیشرفته بهره گرفته شد تا با یک بار شارژ ترزو بتواند به سرعت بالا و مسافت حرکتی طولانی دست پیدا کند. بنابراین با چنین تفاسیری می توان انتظار عملکرد سریعی از کانسپتی چون ترزو میلینیو داشت. عملکرد باتری و پیشرانه در همگام سازی با یکدیگر سریع بوده تا خودرو واکنش سریعی هنگام حرکت از خود نشان دهد. در قسمت کف ترزو یک باتری قرار گرفته همانطور که بیشتر خودروهای الکتریکی در قسمت کف برای عدم فضاگیری شامل باتری می شوند. استفاده از فیبرکربن موجب شده تا ترزو به خودرو بسیار سریعی تبدیل شود زیرا نه تنها این ماده وزن اتومبیل را کاهش خواهد داد بلکه در کیفیت آیرودینامیکی آن تاثیر بسیاری دارد. البته لامبورگینی بیان داشته که در بررسی ها  و تست ها ترزو توانسته نتایج فوق العاده ای را کسب کند و این نشان از همکاری موفقیت آمیز دو شرکت ایتالیایی و MIT است.

ممکن است جای تعجب باشد که چگونه یک خودرو می تواند کاملا از فیبرکربن باشد زیرا ممکن است خطر ترک خوردگی و شکستگی بسیار باشد که در این میان لامبورگینی و MIT بیان کردند آنها در این زمینه سخت تحقیقاتی داشتند اما در حال حاضر کیفیت استحکام بدنه توسعه آن ادامه داشته و نهایی نشده از این رو در زمینه مقاومت بالا می توان اطمینان کاملی داشت. گفته می شود ترزو به فناوری مجهز بوده که در صورت به وجود آمدن هر گونه ترک خوردگی و برخی دیگر به راننده هشدار خواهد داد. این فناوری به شکل میکرو کانالهایی روی بدنه ترزو قرار گرفتند که به شکل هوشمند شناسایی و اعلام می کند. همچنین اگر ترک خوردگی به وجود آید مدل می توان با توجه به تکنولوژی به کار گرفته شده خود ترمیمی داشته باشد و از وقوع حادثه جلوگیری کند. استفاده از فیبرکربن در درجه نخست برا کاهش وزن است و بیشتر خودروهای اسپرت از آن بهره می برند. اما لامبورگینی بیان داشت که این فیبرکربن اگرچه بخش های متعددی را در برمی گیرد اما مناطق مهم از مواد مستحکم و با دوامی ساخته شد تا نگرانی را از بین ببرد.

ترزو میلینیو چه زمانی پدیدار می شود

ترزو میلینیو  چه زمانی پدیدار می شود

ترزو میلینیو زمانی در جاده ها پدیدار می شود که آینده از راه برسد و مهندسان به سطحی رسیده باشند تا بتوانند با آن کنار بیایند. بنابراین مشخص نیست چه زمانی نسخه تولیدی این خودرو پدیدار می شود و رونمایی خواهد شد. Maurizio Reggiani یکی از مدیران ارشد لامبورگینی بیان می کند که خودرو مشخص نیست در چه زمانی نسخه تولیدی آن معرفی می شود و بیشتر خودروهایی که توسط MIT توسعه پیدا می کند صرفا برای محصولات آینده دور است نه نزدیک. اما شرکت سعی داشته در آینده نزدیک مدل تولیدی را برمبنا ترزو ارائه دهد. با مشاهده ترزو میلینیو وحشی می توان به قدرت طراحی و خودروهای این سوپراسپرت ساز ایتالیایی ایمان آورد.

user-img

نویسنده :

مهتاب جهاندار

comments 0 1396/8/17


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط